Сместување ЈиТ   ★★★   Охрид


Сместување ЈиТ
Сместување во близина

Сместување ЈиТ
Знаменитости во близина

Сместување ЈиТ опис

Сместувањето ЈиТ се наоѓа среде Охридскиот стар град. Нуди бесплатен паркинг и Wi-Fi интернет, и нуди климатизирани соби со балкон. Во сите соби има кабловска ТВ и фрижидер. Секоја соба има приватно купатило, со бања или туш. Сите соби имаат поглед на Охридското езеро. На само 100м. има продавница и ресторан. Сите историски знаменитости, како Самоиловата тврдина и манастирот Свети Пантелејмон, се во непосредна близина.

0.63 км оддалеченост од плоштад во Охрид.
точна локација: Old town надморска височина: 733 meters

Сместување ЈиТ локација на мапа


Сместување ЈиТ - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Сместување ЈиТ капацитети

капацитети
Градина • Греење • Интернет (безжичен) • Клима уред • Паркинг (надворешен)
капацитети на собата
Балкон • Бања или туш • Мал фрижидер • ТВ Кабелска
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Сместување ЈиТ контакт инфо

адреса
Кузман Капидан Канео-до Киро Глигоров, 6000 Охрид