Апартмани Елена   ★★★   Охрид


Апартмани Елена
Сместување во близина

Апартмани Елена
Знаменитости во близина

Апартмани Елена опис

Апартманите Елена се наоѓаат на само 50 метри од Охридското езеро и на 400 м. од центарот на Охрид. Сите апартмани имаат просторен балкон со поглед на езерото, клима уред, ЛЦД ТВ со кабловска и комплетна кујна. Некои од нив имаат спа бања. УНЕСКО-заштитениот Охридски Стар Град е познат по многу знаменитости. Некои од нив стариот театар, Самоиловата Тврдина и средовековниот манастир Свети Пантелејмон.

0.86 км оддалеченост од плоштад во Охрид.
точна локација: надморска височина: 694 meters

Апартмани Елена локација на мапа


Апартмани Елена - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Апартмани Елена капацитети

капацитети
Греење • Интернет (безжичен) • Клима уред • Паркинг (надворешен) • Тераса
капацитети на собата
Балкон • Бања или туш • Греење • Клима уред • Мал фрижидер • Место за готвење • ТВ Кабелска • Туш
пријавување
14:00 - 20:30
одјавување
12:00 - 12:00
деца (дополнителни кревети)
Free! All children under 3 years stay free of charge when using existing beds.
There is no capacity for extra beds/cots in the room.
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Македонски

Апартмани Елена контакт инфо

адреса
Кеј Маршал Тито 88А, 6000 Охрид
телефон
+389 (0)75 846 679