Хотел Депанданс Климетица   ★★★   Охрид


Хотел Депанданс Климетица
Сместување во близина

Хотел Депанданс Климетица
Знаменитости во близина

Хотел Депанданс Климетица опис

Хотел Депанданс Климетица се наоѓа во туристичката населба Св. Стефан и е на само 50 метри од езерската шир. Претставува објект со современ ентриер - Ви нуди удобност - прекрасно место за одмор и релаксација, како и споделување пријатни мигови. Исто така, хотелот располага и со ресторан во кој ќе можете да уживате во разновидноста на специјалитети од национална и интернационална кујна во прекрасен амбиент.

3.89 км оддалеченост од плоштад во Охрид.
точна локација: Sveti Stefan надморска височина: 703 meters

Хотел Депанданс Климетица локација на мапа


Резервирањето онлајн е недостапно за Хотел Депанданс Климетица.
Ве молиме, користете ја контакт формата подоле за да го контактирате сопственикот на Хотел Депанданс Климетица или да добиете понуда од нашата туристичка агенција.
Имајте во предвид дека пораката која што ќе ја испратите НЕ се праќа до macedonian-hotels.mk, туку на туристичката агенција LetsGoMacedonia.

Хотел Депанданс Климетица - контактирај онлајн

Хотел Депанданс Климетица капацитети

капацитети
Бар • Паркинг (надворешен сопствен) • Ресторан • Тераса
капацитети на собата
Балкон • Бања или туш • Мини бар • ТВ Кабелска • ТВ Сателитска
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Хотел Депанданс Климетица контакт инфо

адреса
Свети Стефан, 6000 Охрид
телефон
+389 (0)46 277 667
факс
+389 (0)46 277 668
е-пошта
[email protected]