Хотел Климетица   ★★★   Охрид


Хотел Климетица
Сместување во близина

Хотел Климетица
Знаменитости во близина

Хотел Климетица опис

Хотел Климетица се наоѓа во населбата Свети Стефан и од неодамна е реновиран, модерен, и солидно опремен хотел кој нуди удобност и задоволство.

4.26 км оддалеченост од плоштад во Охрид.
точна локација: Sveti Stefan надморска височина: 727 meters

Хотел Климетица локација на мапа


Резервирањето онлајн е недостапно за Хотел Климетица.
Ве молиме, користете ја контакт формата подоле за да го контактирате сопственикот на Хотел Климетица или да добиете понуда од нашата туристичка агенција.
Имајте во предвид дека пораката која што ќе ја испратите НЕ се праќа до macedonian-hotels.mk, туку на туристичката агенција LetsGoMacedonia.

Хотел Климетица - контактирај онлајн

Хотел Климетица капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Бар • Греење • Интернет (безжичен) • Конференциска сала • Паркинг (надворешен сопствен) • Ресторан • Соби за непушачи • Собна услуга • Тераса
капацитети на собата
Балкон • Бања или туш • Безжичен интернет • Клима уред • ТВ • ТВ Кабелска • Услуги
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Македонски Deutsch Srpski (Српски)
плаќања
Американ Експрес Еуро/Мастеркард Виза

Хотел Климетица контакт инфо

адреса
Свети Стефан, 6000 Охрид
телефон
+389 (0)46 277 667
веб
www.hotelklimetica.com.mk
е-пошта
[email protected]