Хотел Силекс   ★★★★   Охрид


Хотел Силекс
Знаменитости во близина

Хотел Силекс опис

Хотел Силекс се наоѓа во населбата Св. Стефан, на 4 км. оддаченост од центарот на Охрид, на регионалниот пат Охрид-Св. Наум, на 10 км. од Охридскиот аеродром, Св. Апостол Павле. Хотел Силекс се наоѓа на брегот на Охридското езеро, сместен меѓу кристалните води на езерото и зелената борова шума каде што минува патеката која води кон манастирот Св. Стефан - 720 м. надморска височина. Локацијата е одлична можност за збир на планинарење и езерски туризам.

4.21 км оддалеченост од плоштад во Охрид.
точна локација: Sveti Stefan надморска височина: 702 meters

Хотел Силекс локација на мапа


Хотел Силекс - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Хотел Силекс капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Бар • Паркинг (надворешен сопствен) • Перална • Ресторан • Сефови • Соби за непушачи • Собна услуга • Тераса
капацитети на собата
Балкон • Бања или туш • ТВ • ТВ Кабелска • Телефон
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Хотел Силекс контакт инфо

адреса
Свети Стефан бб, 6000 Охрид
телефон
+389 (0)46 277 300
факс
+389 (0)46 277 304
веб
www.hotelsileks.mk
е-пошта
[email protected]