Хотел Вергина   ★★★   Скопје


Хотел Вергина
Знаменитости во близина

Хотел Вергина опис

Хотел Вергина се наоѓа на 1,5 км од центарот на Скопје во близина на реката Вардар и на националниот стадион Филип Втори. Имаме надворешно џакузи и мал базен во дворот. Гостите може да ја користат теретаната и фитнесот. Хотел Вергина има ресторан во кој се служат локални специјалитети. Хотел Вергина е на само 150 м. од болницата Систина и на 1 км од клиниката за кардиологија. Арената Борис Трајковски, најголемиот спортски центар во Скопје, е на само 500 м.

2.91 км оддалеченост од плоштад во Скопје.
точна локација: надморска височина: 260 meters

Хотел Вергина локација на мапа


Хотел Вергина - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Хотел Вергина капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Базен (надворешен) • Бар • Интернет (безжичен) • Паркинг (надворешен сопствен) • Перална • Ресторан • Соби за непушачи • Собна услуга • Тераса
капацитети на собата
Балкон • Бања или туш • Греење • Клима уред • Мини бар • Музика/Радио • Сервис за будење/аларм • ТВ • ТВ Кабелска • ТВ Сателитска • Телефон • Услуги
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Хотел Вергина контакт инфо

адреса
Скупи бб, 1000 Скопје
телефон
+389 (0)2 3095 123
факс
+389 (0)2 3095 123
веб
www.hotelvergina.com
е-пошта
[email protected]