Вила Бело Езеро      Охрид


Вила Бело Езеро
Сместување во близина

Вила Бело Езеро
Знаменитости во близина

Вила Бело Езеро опис

Се наоѓа веднаш до езерото, на само 200 метри од УНЕСКО заштитениот дел на Охрид. До центарот на Охрид се стигнува пешачејки по шеталиштето на кејот. Сите соби имааат сопствено купатило, додека апартманите имаат и мини-кујна. Некои имаат фрижидер, клима уред и опремен балкон со поглед на езерото. Гостите можат да ја користат кујната во трпезаријата, која се наоѓа на приземјето.

0.43 км оддалеченост од плоштад во Охрид.
точна локација: надморска височина: 693 meters

Вила Бело Езеро локација на мапа


Вила Бело Езеро - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Вила Бело Езеро капацитети

капацитети
Градина • Греење • Интернет (безжичен) • Паркинг (надворешен)
капацитети на собата
Греење • ТВ Кабелска • Туш
пријавување
12:00 - 22:00
одјавување
08:00 - 10:00
деца (дополнителни кревети)
Free! One child under 3 years stays free of charge when using existing beds.
Free! One child under 2 years stays free of charge in a child's cot/crib.
One older child or adult is charged € 5 per person per night in an extra bed.
The maximum number of extra beds/children's cots permitted in a room is 1.
Any type of extra bed or child's cot/crib is upon request and needs to be confirmed by management.
Supplements are not calculated automatically in the total costs and will have to be paid for separately when checking out.
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Македонски

Вила Бело Езеро контакт инфо

адреса
Кеј Маршал Тито 18, 6000 Охрид