Апартмани Крсте

 • соби 2
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • review score 9

Општина Охрид, 6000 - Трпејца, Mirche Acev 33-1/9 Македонија


за Апартмани Крсте

Offering a barbecue, the beachfront Apartments Krste is set in Trpejca. Saint Nicholas Church is 500 metres from the property. Featuring a terrace with lake views, the apartments come with a seating and dining area.

Please inform Apartments Krste in advance of your expected arrival time. You can use the Special Requests box when booking, or contact the property directly with the contact details provided in your confirmation. Guests are required to show a photo identification and credit card upon check-in. Please note that all Special Requests are subject to availability and additional charges may apply. In the event of an early departure, the property will charge you the full amount for your stay. Parking is subject to availability due to limited spaces. This property will not accommodate hen, stag or similar parties. Please note that the check-in and key-collection take place at: Trpejca, 6000 Ohrid.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка 706 метри Национален парк
опременост Апартмани Крсте


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
Разно
 • Соби за непушачи
 • Семејни соби
 • Non-smoking throughout
Активности
 • Риболов
 • Сурфање на ветер
 • Планинарење
 • Велосипедизам
 • Нуркање
 • Нуркање
Храна и пијалоци
 • Скара
Базен и убавина
 • Приватна плажа
 • на плажа
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Заеднички делови
 • Тераса

инфо за гости Апартмани Крсте


зборуваме
 • English
пријавување
12:30 - 19:30
одјавување
09:00 - 11:00

Плаќање Апартмани Крсте


 • No creditcards accepted, only cash No creditcards accepted, only cash.

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Апартмани Крсте


 • Apartment
 • големина 40 м. кв.
 • 1 спална
 • 1 бања

This apartment has a balcony with lake view. • Туш
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Бања или туш
 • Под со плочки/мермер
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Трпезарија
 • Ел. котел
 • Кујнска опрема
 • Гардеробер/Плакар
 • Рингли
 • Поглед на езеро
 • Поглед на планина
 • Тераса
 • Пешкири
 • Трпезариска маса
 • Сепаре
 • Надворешна трпезарија
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Одвоен
 • Држач за облека
 • Држач за сушење облека
 • Тоалетна хартија
 • Канта за отпад
 • Patio
 • Кујна
 • Дополнителен тоалет
 • приватен влез
 • рерна
 • Приватен стан во зграда
 • Raised toilet
 • Шише вода
 • Чаши за вино

 • Apartment
 • мин. цена 25 eur
 • макс. цена 35 eur
 • големина 40 м. кв.
 • 1 спална
 • 1 бања

Located on the ground floor, this apartment features a lake view, balcony and barbecue. • Туш
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Бања или туш
 • Под со плочки/мермер
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Трпезарија
 • Ел. котел
 • Кујнска опрема
 • Гардеробер/Плакар
 • рерна
 • Рингли
 • Скара
 • Поглед на езеро
 • Поглед на планина
 • Тераса
 • Пешкири
 • Трпезариска маса
 • Сепаре
 • Надворешна трпезарија
 • Целиот објект е на приземје
 • Одвоен
 • Држач за облека
 • Држач за сушење облека
 • Тоалетна хартија
 • Канта за отпад
 • Patio
 • Кујна
 • Камин
 • Дополнителен тоалет
 • приватен влез
 • Приватен стан во зграда
 • Raised toilet
 • Шише вода
 • Чаши за вино

Хотелска мапа и што има во близина на Апартмани Крсте
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 30 km 00:41
 • KSO Kastoria
  Kastoria 118 km 02:03 SE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 158 km 03:12 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 194 km 03:08 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 223 km 03:14 NNE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 264 km 03:34 S
 • PRN Priština
  Priština 279 km 04:12 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 304 km 05:45 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 312 km 04:54 SE