Блу Беј Гостинска Куќа

 • соби 3
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 9

Општина Охрид, 6000 - Трпејца, Trpejca Македонија


за Блу Беј Гостинска Куќа

Bluebay Guest House is located in Ohrid, directly at the shore of Lake Ohrid, offering apartments with free Wi-Fi access and a balcony with panoramic lake views. A grocery shop and a restaurant are just 200 metres away.

Please inform Blue Bay Guest House in advance of your expected arrival time. You can use the Special Requests box when booking, or contact the property directly with the contact details provided in your confirmation. Payment before arrival via bank transfer is required. The property will contact you after you book to provide instructions.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка Плаќање со кредитна картичка 708 метри Национален парк
опременост Блу Беј Гостинска Куќа


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Заеднички делови
 • Градина
Разно
 • Соби за непушачи
Активности
 • Риболов
Чистење
 • Перална
 • Хемиско
 • Пеглање
 • Дневна собна услуга
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Транспорт
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)
Базен и убавина
 • на плажа

инфо за гости Блу Беј Гостинска Куќа


зборуваме
 • English
 • Macedonian
 • Serbian
пријавување
14:00 - 18:00
одјавување
- 11:00

Плаќање Блу Беј Гостинска Куќа


 • No creditcards accepted, only cash No creditcards accepted, only cash.

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Блу Беј Гостинска Куќа


 • Apartment
 • мин. цена 20 eur
 • макс. цена 27 eur
 • големина 22 м. кв.
 • 1 спална

This apartment has a kitchenette. Lake views are available from the balcony. • Туш
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Тоалет
 • Купатило
 • Ел. котел
 • Рингли
 • Поглед на езеро
 • Пешкири
 • Лен

 • Apartment
 • големина 19 м. кв.
 • 2 спални
 • 1 бања

This apartment has a kitchenette. Lake views are available from the balcony. • Туш
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Тоалет
 • Купатило
 • Ел. котел
 • Рингли
 • Поглед на езеро
 • Пешкири
 • Лен

Хотелска мапа и што има во близина на Блу Беј Гостинска Куќа
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 30 km 00:42
 • KSO Kastoria
  Kastoria 118 km 02:04 SE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 158 km 03:12 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 194 km 03:08 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 223 km 03:14 NNE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 264 km 03:34 S
 • PRN Priština
  Priština 279 km 04:12 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 304 km 05:45 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 312 km 04:54 SE