Соби и апартмани Де Ниро

 • препорачан
 • соби 4
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • review score 10

Општина Охрид, 6000 - Трпејца, Trpejca Македонија


за Соби и апартмани Де Ниро

Rooms and Apartaments De Niro enjoys a quiet location in Trpejca, 100 metres from Lake Ohrid, and it offers self-catering accommodations and rooms with free WiFi and access to a garden.

Please inform Rooms and Apartaments De Niro in advance of your expected arrival time. You can use the Special Requests box when booking, or contact the property directly with the contact details provided in your confirmation.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка 745 метри Национален парк
опременост Соби и апартмани Де Ниро


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Заеднички делови
 • Градина
Разно
 • Соби за непушачи
 • Семејни соби
 • Звучно изолирани соби
 • Греење
 • Климатизирано
 • Простор наменет за пушење
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на велосипеди (се наплаќа дополнително)
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
 • Обезбеден паркинг
Активности
 • Риболов
 • Планинарење
 • Нуркање
Чистење
 • Перална
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi

инфо за гости Соби и апартмани Де Ниро


зборуваме
 • Bulgarian
 • German
 • English
 • Croatian
 • Serbian
пријавување
12:00 - 00:00
одјавување
07:00 - 11:00

Плаќање Соби и апартмани Де Ниро


 • No creditcards accepted, only cash No creditcards accepted, only cash.

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Соби и апартмани Де Ниро


 • Double
 • мин. цена 25 eur
 • макс. цена 55 eur
 • големина 25 м. кв.

This room comes with cable TV, a refrigerator and a bathroom with a shower. • Туш
 • ТВ
 • Фен
 • Пегла
 • Фрижидер
 • Тоалет
 • Машина за миење алишта
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Сателитска)
 • Дополнителен тоалет
 • Звучна изолација
 • Под со плочки/мермер
 • Комарник
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Пешкири
 • Лен
 • Тоалетна хартија
 • Канта за отпад
 • Сапун за тело
 • Горните спратови се достапни по скали

 • Apartment
 • мин. цена 46 eur
 • макс. цена 55 eur
 • големина 40 м. кв.
 • 1 спална
 • 1 бања

This air-conditioned apartment comes with a balcony, a well-equipped kitchenette and a living area with a sofabed. It also features satellite TV, a bathroom with a shower and views of Lake Ohrid. • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Сателитска)
 • Дополнителен тоалет
 • Софа
 • Звучна изолација
 • Под со плочки/мермер
 • Поглед
 • Кујнска опрема
 • Комарник
 • Гардеробер/Плакар
 • рерна
 • Рингли
 • Поглед на езеро
 • Тераса
 • Пешкири
 • Лен
 • Трпезариска маса
 • Тоалетна хартија
 • Канта за отпад
 • Сапун за тело
 • Надворешна трпезарија
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Чаши за вино
 • Кујна

 • Apartment
 • големина 60 м. кв.
 • 1 спална

This air-conditioned apartment comes with a terrace, a well-equipped kitchen and satellite TV. The bathroom is fitted with a shower. Please note that the kitchenette and the dining area are located on the terrace, which is equipped with awning. • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Мини кујна
 • Фрижидер
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Сателитска)
 • Дополнителен тоалет
 • Звучна изолација
 • Под со плочки/мермер
 • Поглед
 • Кујнска опрема
 • Комарник
 • Гардеробер/Плакар
 • рерна
 • Рингли
 • Поглед на езеро
 • Тераса
 • Пешкири
 • Лен
 • Трпезариска маса
 • Преклопен кревет
 • Тоалетна хартија
 • Канта за отпад
 • Сапун за тело
 • Надворешна трпезарија
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Чаши за вино
 • Балкон
 • Кујна

Хотелска мапа и што има во близина на Соби и апартмани Де Ниро
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 30 km 00:41
 • KSO Kastoria
  Kastoria 117 km 02:02 SE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 157 km 03:12 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 194 km 03:09 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 223 km 03:13 NNE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 264 km 03:33 S
 • PRN Priština
  Priština 278 km 04:10 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 303 km 05:45 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 311 km 04:57 SE