Апартмани Св. Димитриј

 • соби 4
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • review score 10

Општина Охрид, 6000 - Охрид, 144 Klimentov Univerzitet Str. Македонија


за Апартмани Св. Димитриј

Set in Ohrid within 400 metres of Early Christian Basilica and 700 metres of Port Ohrid, Apartments Sv. Dimitrij offers accommodation with free WiFi, a flat-screen TV and a kitchen. Some units have a terrace and/or a balcony with lake views.

Please inform Apartments Sv. Dimitrij in advance of your expected arrival time. You can use the Special Requests box when booking, or contact the property directly with the contact details provided in your confirmation. This property will not accommodate hen, stag or similar parties.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка 743 метри
опременост Апартмани Св. Димитриј


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
Заеднички делови
 • Тераса
 • Градина
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
 • Паркинг на улица
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Разно
 • Климатизирано
 • Non-smoking throughout
 • Звучно изолирани соби
 • Греење
Чистење
 • Перална
 • Хемиско
 • Пеглање
Рецепциски услуги
 • Приватно пријавување/одјавување

инфо за гости Апартмани Св. Димитриј


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Serbian
пријавување
14:00 - 00:00
одјавување
11:00 - 12:00

Плаќање Апартмани Св. Димитриј


 • No creditcards accepted, only cash No creditcards accepted, only cash.

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Апартмани Св. Димитриј


 • Apartment
 • големина 34 м. кв.
 • 1 спална
 • 1 бања

This apartment features a private entrance, tile/marble floor and air conditioning. • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Фрижидер
 • Маса
 • Patio
 • Купатило
 • Греење
 • Кујна
 • ТВ (Кабловска)
 • приватен влез
 • Звучна изолација
 • Под со плочки/мермер
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на градина
 • Пешкири
 • Трпезариска маса
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Канта за отпад
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Туш
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • Софа
 • Сервис за будење
 • Ел. котел
 • Сушара
 • Поглед на планина
 • Дополнителна бања
 • Лен
 • Приватен стан во зграда
 • Чаши за вино
 • Перница без перја
 • Поглед
 • Целиот објект е на приземје

 • Apartment
 • мин. цена 37 eur
 • макс. цена 55 eur
 • големина 31 м. кв.
 • 1 спална
 • 1 бања

This apartment has a private entrance, soundproofing and tile/marble floor. • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Фрижидер
 • Маса
 • Patio
 • Купатило
 • Греење
 • Кујна
 • ТВ (Кабловска)
 • приватен влез
 • Звучна изолација
 • Под со плочки/мермер
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на планина
 • Пешкири
 • Трпезариска маса
 • Целиот објект е на приземје
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Канта за отпад
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Туш
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • Софа
 • Сервис за будење
 • Ел. котел
 • Сушара
 • Дополнителна бања
 • Лен
 • Приватен стан во зграда
 • Чаши за вино
 • Перница без перја
 • Поглед

 • Apartment
 • мин. цена 35 eur
 • макс. цена 55 eur
 • големина 46 м. кв.
 • 1 спална
 • 1 бања

This apartment has a kitchen, tile/marble floor and cable TV. • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Фрижидер
 • Маса
 • Купатило
 • Греење
 • Кујна
 • ТВ (Кабловска)
 • приватен влез
 • Звучна изолација
 • Под со плочки/мермер
 • Поглед
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на езеро
 • Тераса
 • Пешкири
 • Трпезариска маса
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Канта за отпад
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Туш
 • Балкон
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • Софа
 • Сервис за будење
 • Ел. котел
 • Сушара
 • Поглед на планина
 • Дополнителна бања
 • Лен
 • Приватен стан во зграда
 • Чаши за вино
 • Перница без перја

 • Apartment
 • мин. цена 38 eur
 • макс. цена 50 eur
 • големина 41 м. кв.
 • 1 спална
 • 1 бања


 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Фрижидер
 • Маса
 • Купатило
 • Греење
 • Кујна
 • ТВ (Кабловска)
 • приватен влез
 • Звучна изолација
 • Под со плочки/мермер
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на езеро
 • Тераса
 • Пешкири
 • Трпезариска маса
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Канта за отпад
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Туш
 • Балкон
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • Софа
 • Поглед
 • Сервис за будење
 • Ел. котел
 • Сушара
 • Поглед на планина
 • Дополнителна бања
 • Лен
 • Приватен стан во зграда
 • Чаши за вино
 • Перница без перја

Хотелска мапа и што има во близина на Апартмани Св. Димитриј
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 10 km 00:15 NNW
 • KSO Kastoria
  Kastoria 138 km 02:32 SSE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 147 km 02:50 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 187 km 02:54 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 204 km 02:47 NE
 • PRN Priština
  Priština 259 km 03:46 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 293 km 05:23 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 305 km 04:40 SE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 315 km 04:12 S