Трпејца Холидеј Хоум

 • соби 1
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • review score 9

Општина Охрид, 6000 - Трпејца, Trpejca Македонија


за Трпејца Холидеј Хоум

Offering barbecue facilities and a garden, as well as a terrace, Trpejca Holiday Home is located in Trpejca, 300 metres from Saint Nicholas Church. Guests have a private balcony.

Please inform Trpejca Holiday Home in advance of your expected arrival time. You can use the Special Requests box when booking, or contact the property directly with the contact details provided in your confirmation. This property will not accommodate hen, stag or similar parties.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка 742 метри Национален парк
опременост Трпејца Холидеј Хоум


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Заеднички делови
 • Градина
 • Тераса
 • Заедничка кујна
 • Заеднички дневен престој
Разно
 • Соби за непушачи
 • Греење
 • Простор наменет за пушење
 • Семејни соби
 • Non-smoking throughout
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Чистење
 • Перална
Храна и пијалоци
 • Скара
Транспорт
 • Обезбеден паркинг
 • Паркинг на улица

инфо за гости Трпејца Холидеј Хоум


зборуваме
 • English
пријавување
12:00 - 22:00
одјавување
09:00 - 10:00

Плаќање Трпејца Холидеј Хоум


 • No creditcards accepted, only cash No creditcards accepted, only cash.

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Трпејца Холидеј Хоум


 • Holiday Home
 • мин. цена 40 eur
 • макс. цена 43 eur
 • големина 100 м. кв.
 • 3 спални

This holiday home has a balcony, satellite TV and view. • Туш
 • ТВ
 • Пегла
 • Балкон
 • Радио
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Машина за миење алишта
 • Греење
 • ТВ (Сателитска)
 • Кујна
 • Бања или туш
 • Тепих
 • Камин
 • LCD TV
 • Софа
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Ел. котел
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Гардеробер/Плакар
 • рерна
 • Тостер
 • Скара
 • Поглед на езеро
 • Поглед на градина
 • Поглед на планина
 • Cleaning products
 • Поглед на град
 • Тераса
 • Пешкири
 • Трпезариска маса
 • Сепаре
 • Надворешна трпезарија
 • Полу-одвоен
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Канта за отпад
 • Шампон
 • Фен
 • Маса
 • Пеглање
 • Купатило
 • ТВ (Кабловска)
 • Под со плочки/мермер
 • Трпезарија
 • Кујнска опрема
 • Лен
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Шише вода
 • Чаши за вино
 • Сапун за тело
 • Штекер во близина на кревет
 • Перница без перја
 • Поглед на внатрешен двор
 • Поглед на тивка улица
 • Мобилно Wi-Fi
 • Пристап со клуч

Хотелска мапа и што има во близина на Трпејца Холидеј Хоум
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 30 km 00:40
 • KSO Kastoria
  Kastoria 117 km 02:02 SE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 157 km 03:11 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 194 km 03:07 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 223 km 03:13 NNE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 263 km 03:33 S
 • PRN Priština
  Priština 278 km 04:11 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 303 km 05:43 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 312 km 04:53 SE