Вила Арт Момир

 • соби 12
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • review score 0

Општина Охрид, 6000 - Опеница, Jane Sandanski 65 Македонија


за Вила Арт Момир

Villa Art Momir features free WiFi and views of mountain in Openica. The property features a bar, as well as a restaurant serving Pizza cuisine. The rooms are fitted with a terrace with pool views. At the hotel, every room comes with a desk and a TV.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка 805 метри
опременост Вила Арт Момир


Општо
 • Паркинг
 • Миленичиња се дозволени
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
Храна и пијалоци
 • Ресторан
 • Собна услуга
 • Бар
 • Појадок во соба
 • Скара
 • Специјални диетални менија (на барање)
 • Намирници со испораки
Бизнис
 • Конференциски/банкет простор
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Приватно пријавување/одјавување
Базен и убавина
 • Сауна
 • Фитнес центар
 • Спа и Центар за убавина
 • Масажа
 • Топла бања/Џакузи
 • Базен (надворешен)
 • Базен (надворешен, сезонски)
Заеднички делови
 • Градина
 • Тераса
 • Сончева тераса
 • Заеднички дневен престој
Разно
 • Соби за непушачи
 • ВИП собни сервиси
 • Греење
 • Простор наменет за пушење
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на кола
 • Обезбеден паркинг
Активности
 • Риболов
 • Планинарење
 • Велосипедизам
Чистење
 • Перална
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Забава и семејни услуги
 • Детско игралиште
 • Играчки за деца (надворешна опрема)
 • Безбедност за деца
 • Детски ТВ канали

инфо за гости Вила Арт Момир


зборуваме
 • English
 • Macedonian
 • Dutch
 • Serbian
пријавување
07:00 - 12:00
одјавување
00:00 - 12:00

Плаќање Вила Арт Момир


 • No creditcards accepted, only cash No creditcards accepted, only cash.

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Вила Арт Момир


 • Double
 • големина 35 м. кв.

This double room has a flat-screen TV. • Туш
 • ТВ
 • Фен
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Соблекувална
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Звучна изолација
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Комарник
 • Сауна
 • Гардеробер/Плакар
 • Тераса
 • Пешкири
 • Лен
 • Држач за облека
 • Држач за сушење облека
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Lowered sink
 • Базен со поглед
 • Пешкири (базен)
 • Shallow end
 • Канта за отпад
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање
 • Пегла
 • Балкон
 • Радио
 • Patio
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • ТВ (Сателитска)
 • Тепих
 • Камин
 • Дополнителен тоалет
 • Софа
 • Поглед на градина
 • Поглед на базен
 • Поглед на планина
 • Поглед на река
 • Игри/сложувалки
 • Адаптабилна бања
 • Plunge pool
 • Мобилно Wi-Fi

 • Suite
 • големина 40 м. кв.
 • 1 спална
 • 1 бања


 • Туш
 • ТВ
 • Фен
 • Пегла
 • Балкон
 • Радио
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Patio
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • Соблекувална
 • ТВ (Сателитска)
 • Бања или туш
 • Тепих
 • Дополнителен тоалет
 • приватен влез
 • Софа
 • Звучна изолација
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Комарник
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на градина
 • Поглед на базен
 • Поглед на планина
 • Поглед на река
 • Тераса
 • Пешкири
 • Лен
 • Тоалетна хартија
 • Игри/сложувалки
 • Кревет (софа)
 • Адаптабилна бања
 • Lowered sink
 • Базен со поглед
 • Plunge pool
 • Пешкири (базен)
 • Shallow end
 • Канта за отпад
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање
 • Мобилно Wi-Fi

Хотелска мапа и што има во близина на Вила Арт Момир
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 20 km 00:24 W
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 157 km 02:59 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 174 km 02:27 SE
 • KSO Kastoria
  Kastoria 175 km 02:48 SSE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 208 km 02:40 NE
 • PRN Priština
  Priština 269 km 03:55 N
 • LRA Larisa
  Larisa 292 km 04:13 SE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 301 km 03:45 S
 • TGD Podgorica
  Podgorica 303 km 05:32 NW