Вила Бубе

 • соби 1
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • review score 10

Општина Охрид, 6000 - Трпејца, Trpejca Lake Side Македонија


за Вила Бубе

Villa Bube is set in Trpejca and features a terrace. All studios feature a kitchen, a flat-screen TV with cable channels, and a private bathroom. Free WiFi is available.

Please inform Villa Bube in advance of your expected arrival time. You can use the Special Requests box when booking, or contact the property directly with the contact details provided in your confirmation. Guests are required to show a photo identification and credit card upon check-in. Please note that all Special Requests are subject to availability and additional charges may apply.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка 704 метри Национален парк
опременост Вила Бубе


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на велосипеди (се наплаќа дополнително)
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
 • Паркинг на улица
Активности
 • Риболов
 • Планинарење
 • Нуркање
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Разно
 • Климатизирано
 • Семејни соби
 • Греење
Базен и убавина
 • на плажа
Заеднички делови
 • Тераса

инфо за гости Вила Бубе


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Macedonian
 • Slovenian
 • Serbian
пријавување
12:00 - 19:00
одјавување
08:00 - 10:00

Плаќање Вила Бубе


 • No creditcards accepted, only cash No creditcards accepted, only cash.

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Вила Бубе


 • Studio
 • мин. цена 35 eur
 • макс. цена 35 eur
 • големина 35 м. кв.

This studio has a balcony, air conditioning and kitchen. • Туш
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Балкон
 • Бањарка
 • Фрижидер
 • Маса
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Кујна
 • Бања или туш
 • Дополнителен тоалет
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Под со плочки/мермер
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Кујнска опрема
 • Гардеробер/Плакар
 • рерна
 • Рингли
 • Тостер
 • Поглед на езеро
 • Поглед на планина
 • Cleaning products
 • Поглед на град
 • Тераса
 • Пешкири
 • Лен
 • Трпезариска маса
 • Надворешна трпезарија
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Канта за отпад
 • ТВ
 • Дневен престој
 • ТВ (Кабловска)
 • Трпезарија
 • Сепаре
 • Преклопен кревет
 • Чаши за вино
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Штекер во близина на кревет
 • Перница без перја

Хотелска мапа и што има во близина на Вила Бубе
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 30 km 00:41
 • KSO Kastoria
  Kastoria 117 km 02:03 SE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 157 km 03:11 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 194 km 03:07 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 223 km 03:13 NNE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 264 km 03:33 S
 • PRN Priština
  Priština 279 km 04:11 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 304 km 05:44 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 312 km 04:53 SE