Вила Филип

 • соби 6
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • review score 9

Општина Охрид, 6322 - Трпејца, Trpejca, Ohrid. Македонија


за Вила Филип

Set a 5-minute walk from the Ohrid Lake, Villa Filip offers rooms with free WiFi. Free public parking is possible on site. Free barbecue facilities are provided as well. Each of the rooms comes with a TV with satellite channels and a seating area.

Please let the property know your expected arrival time. You can use the Special Requests box when booking or contact the property directly.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка 743 метри Национален парк
опременост Вила Филип


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Wi-Fi достапно насекаде
Заеднички делови
 • Градина
 • Заедничка кујна
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Храна и пијалоци
 • Скара
Разно
 • Греење
Рецепциски услуги
 • Простор за багаж

инфо за гости Вила Филип


зборуваме
 • English
 • Croatian
 • Macedonian
 • Serbian
пријавување
12:00 - 00:00
одјавување
11:00 - 12:00

Плаќање Вила Филип


 • No creditcards accepted, only cash No creditcards accepted, only cash.

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Вила Филип


 • Double
 • мин. цена 18 eur
 • макс. цена 18 eur
 • големина 16 м. кв.
 • 1 бања

Featuring free WiFi, a TV with satellite channels and a seating area. The bathroom comes with a shower. Lake views are available from the balcony. • Туш
 • ТВ
 • Балкон
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Сателитска)
 • Дрвен под/паркет
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на езеро
 • Пешкири
 • Лен

Хотелска мапа и што има во близина на Вила Филип
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 30 km 00:40
 • KSO Kastoria
  Kastoria 117 km 02:02 SE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 157 km 03:11 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 194 km 03:07 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 223 km 03:13 NNE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 264 km 03:33 S
 • PRN Priština
  Priština 279 km 04:11 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 304 km 05:44 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 312 km 04:53 SE