Вила Ристак

 • соби 1
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • review score

Општина Охрид, 6000 - Трпејца, Trpejca, Ohrid Македонија


за Вила Ристак

Situated in Trpejca, 400 metres from Saint Nicholas Church, Villa Ristak provides a living room with a TV, a garden with a barbecue, and free WiFi. The holiday home has access to a restaurant.

Please inform Villa Ristak in advance of your expected arrival time. You can use the Special Requests box when booking, or contact the property directly with the contact details provided in your confirmation.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка 728 метри Национален парк
опременост Вила Ристак


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Заеднички делови
 • Градина
 • Тераса
 • Сончева тераса
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
 • Изнајмување на велосипеди (се наплаќа дополнително)
 • Изнајмување на кола
 • Обезбеден паркинг
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)
 • Паркинг на улица
Активности
 • Риболов
 • Кану
 • Нуркање
 • Нуркање
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Храна и пијалоци
 • Скара
 • Специјални диетални менија (на барање)
 • Ресторан
Рецепциски услуги
 • Простор за багаж
Разно
 • Семејни соби
 • Простор наменет за пушење

инфо за гости Вила Ристак


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Croatian
 • Serbian
пријавување
12:00 - 19:00
одјавување
- 10:00

Плаќање Вила Ристак


 • No creditcards accepted, only cash No creditcards accepted, only cash.

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Вила Ристак


 • Holiday Home
 • мин. цена 59 eur
 • макс. цена 59 eur
 • големина 90 м. кв.
 • 2 спални

This holiday home has a balcony, barbecue and seating area. • Туш
 • ТВ
 • Фен
 • Пегла
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Пеглање
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Купатило
 • Кујна
 • ТВ (Кабловска)
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Трпезарија
 • Кујнска опрема
 • Комарник
 • Гардеробер/Плакар
 • рерна
 • Рингли
 • Скара
 • Поглед на езеро
 • Cleaning products
 • Тераса
 • Пешкири
 • Лен
 • Трпезариска маса
 • Сепаре
 • Надворешна трпезарија
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Одвоен
 • Држач за облека
 • Држач за сушење облека
 • Тоалетна хартија
 • Тоалет за инвалиди
 • Lowered sink
 • Чаши за вино
 • Шампон
 • Бања или туш
 • приватен влез
 • Штекер во близина на кревет
 • Меѓусебно поврзани соби
 • Пристап со клуч
 • Сапун за тело
 • Тоалет
 • Греење
 • Соблекувална
 • Софа
 • Преклопен кревет
 • Кревет (софа)
 • Канта за отпад
 • Адаптер

Хотелска мапа и што има во близина на Вила Ристак
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 30 km 00:40
 • KSO Kastoria
  Kastoria 117 km 02:02 SE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 157 km 03:11 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 194 km 03:07 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 223 km 03:13 NNE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 264 km 03:33 S
 • PRN Priština
  Priština 278 km 04:11 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 304 km 05:44 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 312 km 04:53 SE