Вила Тео

 • соби 4
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • review score 0

Општина Охрид, 6000 - Трпејца, Trpejca Македонија


за Вила Тео

Villa Teo is set in Trpejca and offers a garden and a terrace. The Saint Nicholas Church is within 300 metres of the apartment. The apartment also comes with 2 bathrooms. A bicycle rental service is available at the apartment.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка 739 метри Национален парк
опременост Вила Тео


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
Заеднички делови
 • Градина
 • Тераса
 • Заедничка кујна
Разно
 • Соби за непушачи
Чистење
 • Пеглање
 • Дневна собна услуга
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Транспорт
 • Изнајмување на велосипеди (се наплаќа дополнително)
 • Изнајмување на кола
Храна и пијалоци
 • Скара

инфо за гости Вила Тео


зборуваме
 • Bulgarian
 • Croatian
 • Serbian
пријавување
12:30 - 00:00
одјавување
11:30 - 12:00

Плаќање Вила Тео


 • No creditcards accepted, only cash No creditcards accepted, only cash.

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Вила Тео


 • Apartment
 • мин. цена 20 eur
 • макс. цена 30 eur
 • големина 15 м. кв.
 • 1 спална
 • 2 бањи


 • Бања (заедничка)
 • Греење
 • Тепих
 • Тоалетна хартија
 • Детски креветчиња

Хотелска мапа и што има во близина на Вила Тео
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 29 km 00:40
 • KSO Kastoria
  Kastoria 117 km 02:02 SE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 157 km 03:10 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 194 km 03:07 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 223 km 03:13 NNE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 263 km 03:32 S
 • PRN Priština
  Priština 278 km 04:11 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 303 km 05:43 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 312 km 04:53 SE