Вила Елена

 • соби 5
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • review score 9

Општина Охрид, 1000 - Трпејца, Trpejca Македонија


за Вила Елена

Situated in Trpejca, Villa Elena provides accommodation with private terraces. The property is set 500 metres from Saint Nicholas Church. Free WiFi is available. At the guest house, each room includes a wardrobe, a TV and a private bathroom.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка 711 метри Национален парк
опременост Вила Елена


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Wi-Fi достапно насекаде
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Транспорт
 • Паркинг на улица

инфо за гости Вила Елена


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Croatian
 • Serbian
пријавување
14:00 - 21:00
одјавување
08:00 - 10:30

Плаќање Вила Елена


 • No creditcards accepted, only cash No creditcards accepted, only cash.

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Вила Елена


 • Studio
 • мин. цена 20 eur
 • макс. цена 30 eur
 • големина 18 м. кв.


 • ТВ
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Patio
 • Купатило
 • Бања или туш
 • приватен влез
 • Звучна изолација
 • Под со плочки/мермер
 • Поглед
 • Кујнска опрема
 • Гардеробер/Плакар
 • Рингли
 • Поглед на езеро
 • Cleaning products
 • Тераса
 • Пешкири
 • Лен
 • Сепаре
 • Надворешна трпезарија
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Држач за облека
 • Држач за сушење облека
 • Тоалетна хартија
 • Канта за отпад
 • Чаши за вино
 • Штекер во близина на кревет
 • Перница без перја

 • Apartment
 • големина 23 м. кв.
 • 1 спална
 • 1 бања


 • ТВ
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Вентилатор
 • Patio
 • Купатило
 • Бања или туш
 • приватен влез
 • Звучна изолација
 • Под со плочки/мермер
 • Поглед
 • Трпезарија
 • Кујнска опрема
 • Гардеробер/Плакар
 • Рингли
 • Поглед на езеро
 • Cleaning products
 • Тераса
 • Пешкири
 • Лен
 • Трпезариска маса
 • Сепаре
 • Надворешна трпезарија
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Држач за облека
 • Држач за сушење облека
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Канта за отпад
 • Чаши за вино
 • Штекер во близина на кревет
 • Перница без перја

 • Apartment
 • мин. цена 30 eur
 • макс. цена 30 eur
 • големина 24 м. кв.
 • 1 спална
 • 1 бања


 • ТВ
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Вентилатор
 • Patio
 • Купатило
 • Бања или туш
 • приватен влез
 • Звучна изолација
 • Под со плочки/мермер
 • Поглед
 • Трпезарија
 • Кујнска опрема
 • Гардеробер/Плакар
 • Рингли
 • Поглед на езеро
 • Cleaning products
 • Тераса
 • Пешкири
 • Лен
 • Трпезариска маса
 • Сепаре
 • Надворешна трпезарија
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Држач за облека
 • Држач за сушење облека
 • Тоалетна хартија
 • Кревет (софа)
 • Канта за отпад
 • Чаши за вино
 • Штекер во близина на кревет
 • Перница без перја

 • Apartment
 • големина 24 м. кв.
 • 1 спална
 • 1 бања


 • ТВ
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Вентилатор
 • Patio
 • Купатило
 • Бања или туш
 • приватен влез
 • Звучна изолација
 • Под со плочки/мермер
 • Поглед
 • Трпезарија
 • Кујнска опрема
 • Гардеробер/Плакар
 • Рингли
 • Поглед на езеро
 • Cleaning products
 • Тераса
 • Пешкири
 • Лен
 • Трпезариска маса
 • Сепаре
 • Надворешна трпезарија
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Држач за облека
 • Држач за сушење облека
 • Тоалетна хартија
 • Канта за отпад
 • Чаши за вино
 • Штекер во близина на кревет
 • Перница без перја

Хотелска мапа и што има во близина на Вила Елена
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 30 km 00:41
 • KSO Kastoria
  Kastoria 117 km 02:02 SE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 157 km 03:12 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 194 km 03:10 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 223 km 03:13 NNE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 264 km 03:33 S
 • PRN Priština
  Priština 278 km 04:10 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 303 km 05:45 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 311 km 04:57 SE