Кањон Матка Хотел

 • соби 10
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 9

Општина Сарај, 1000 - Горна Матка, Street 1;Village Matka Македонија


за Кањон Матка Хотел

Хотел Кањон Матка се наоѓа на 15 км југозападно од Скопје, на брегот на езерото Матка на најстарото вештачко езеро во Македонија. Ова е исто локацијата каде што планинарите ги завршуваат пешачењата.
Над ресторанот, се наоѓа хотелот Кањон Матка (стариот планинарски дом). Овој хотел е погоден за посетители кои сакаат да одморат во природа и на чист воздух. Спијте и разбудете се со звукот езерото како минува низ карпите, далеку од метежот и градската бучава.

Please note that for each reservation, guests are provided with a complimentary bottle of wine.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка Плаќање со кредитна картичка 350 метри
опременост Кањон Матка Хотел


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Ресторан
 • Собна услуга
 • Бар
 • Специјални диетални менија (на барање)
 • Појадок во соба
 • Оброци за деца
 • Бифе наменето за деца
Заеднички делови
 • Градина
 • Тераса
 • Сончева тераса
Разно
 • Соби за непушачи
 • Греење
 • Звучно изолирани соби
 • Хипоалергични соби достапни
 • Non-smoking throughout
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)
 • Обезбеден паркинг
 • Паркинг на улица
 • Пристапен паркинг
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
Активности
 • Риболов
 • Кану
 • Планинарење
 • Нуркање
 • Водни спортови
Чистење
 • Перална
 • Пеглање
 • Дневна собна услуга
 • Trouser press
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Рецепциски услуги
 • Експресно пријавување/одјавување
 • Менувачница
 • Консиерж услуги
Бизнис
 • Факс/фотокопир

инфо за гости Кањон Матка Хотел


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Croatian
 • Russian
 • Serbian
пријавување
13:00 - 23:30
одјавување
08:00 - 11:00

Плаќање Кањон Матка Хотел


 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Diners Club

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Кањон Матка Хотел


 • Double
 • големина 16 м. кв.
 • 1 бања

This room features a TV. • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Фен
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • Под со плочки/мермер
 • Комарник
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Пешкири
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Тоалетна хартија
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Штекер во близина на кревет
 • Перница со перја
 • Перница без перја
 • Hypoallergenic pillow
 • ТВ (Сателитска)
 • Бања или туш
 • Сервис за будење
 • Лен
 • Вино или шампањ
 • Канта за отпад
 • Пристап со клуч
 • Пеглање
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Надворешна трпезарија
 • Детски креветчиња
 • Противпожарен апарат

 • Double
 • големина 20 м. кв.
 • 1 бања

This room features a spa bath and an LCD satellite TV. • Минибар
 • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Фен
 • Hot Tub
 • Бања (спа)
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Сателитска)
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • Под со плочки/мермер
 • Комарник
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на езеро
 • Пешкири
 • Лен
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Тоалетна хартија
 • Чаши за вино
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Штекер во близина на кревет
 • Перница со перја
 • Перница без перја
 • Hypoallergenic pillow
 • Бања
 • Фрижидер
 • ТВ (Кабловска)
 • Сервис за будење
 • Преклопен кревет
 • Вино или шампањ
 • Канта за отпад
 • Пристап со клуч
 • Пеглање
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Поглед
 • Надворешна трпезарија
 • Чоколада или слатки
 • Детски креветчиња
 • Противпожарен апарат

 • Double
 • мин. цена 22 eur
 • макс. цена 60 eur
 • големина 16 м. кв.
 • 1 бања

Rooms are 16 square metres. • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Тоалет
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Сателитска)
 • LCD TV
 • Дрвен под/паркет
 • Комарник
 • Пешкири
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Тоалетна хартија
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Штекер во близина на кревет
 • Перница со перја
 • Перница без перја
 • Hypoallergenic pillow
 • Купатило
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на планина
 • Лен
 • Преклопен кревет
 • Вино или шампањ
 • Канта за отпад
 • Пристап со клуч
 • Маса
 • Пеглање
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Поглед на градина
 • Надворешна трпезарија
 • Детски креветчиња
 • Противпожарен апарат

 • Twin/Double
 • големина 16 м. кв.
 • 1 бања

This twin/double room has a satellite TV. • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Фен
 • Тоалет
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Сателитска)
 • LCD TV
 • Комарник
 • Сушара
 • Поглед на езеро
 • Пешкири
 • Лен
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Тоалетна хартија
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Штекер во близина на кревет
 • Перница со перја
 • Перница без перја
 • Hypoallergenic pillow
 • Купатило
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Вино или шампањ
 • Канта за отпад
 • Пристап со клуч
 • Пеглање
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Поглед
 • Надворешна трпезарија
 • Детски креветчиња
 • Противпожарен апарат

 • Double
 • големина 16 м. кв.

Rooms are 16 square metres. • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Маса
 • Тоалет
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Сателитска)
 • Комарник
 • Поглед на езеро
 • Пешкири
 • Лен
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Тоалетна хартија
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Штекер во близина на кревет
 • Перница со перја
 • Перница без перја
 • Hypoallergenic pillow
 • Купатило
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Преклопен кревет
 • Вино или шампањ
 • Канта за отпад
 • Пристап со клуч
 • Пеглање
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Поглед
 • Надворешна трпезарија
 • Детски креветчиња
 • Противпожарен апарат

 • Triple
 • големина 18 м. кв.
 • 1 бања

This room features a TV. • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Фен
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Сателитска)
 • LCD TV
 • Под со плочки/мермер
 • Комарник
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Пешкири
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Тоалетна хартија
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Штекер во близина на кревет
 • Перница со перја
 • Перница без перја
 • Hypoallergenic pillow
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Сервис за будење
 • Лен
 • Вино или шампањ
 • Канта за отпад
 • Пристап со клуч
 • Пеглање
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Надворешна трпезарија
 • Детски креветчиња
 • Противпожарен апарат

Хотелска мапа и што има во близина на Кањон Матка Хотел
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 48 km 00:38 E
 • PRN Priština
  Priština 103 km 01:35 NNW
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 157 km 02:21 SSW
 • INI Nis
  Nis 232 km 02:42 NNE
 • IVG Berane
  Berane 243 km 04:11 NW
 • SKG Thessaloniki Macedonia
  Thessaloniki Macedonia 275 km 03:02 SE
 • SOF Sofia
  Sofia 288 km 03:46 ENE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 324 km 04:16 WSW
 • KZI Filippos
  Filippos 352 km 03:44 SSE