Вила Водно

 • препорачан
 • соби 8
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 9

1000 - Скопје, Perisha Savelik 8 Македонија


за Вила Водно

The family-run Villa Vodno hotel can be found at the foothills of Mount Vodno in a safe, upmarket residential area of Skopje within easy walking distance of the centre. Facilities include a swimming pool, a gym, a sauna and a conference room.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка Плаќање со кредитна картичка 296 метри
опременост Вила Водно


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Собна услуга
 • Бар
 • Специјални диетални менија (на барање)
 • Ресторан
 • Ручек за носење
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Сеф
 • Тури
 • Ticket service
 • Простор за багаж
Базен и убавина
 • Сауна
 • Базен (надворешен, сезонски)
Заеднички делови
 • Градина
 • Тераса
Разно
 • Соби за непушачи
 • Звучно изолирани соби
 • Греење
 • Климатизирано
 • Погодности за инвалиди
 • Семејни соби
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на велосипеди (се наплаќа дополнително)
 • Изнајмување на кола
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
 • Обезбеден паркинг
Бизнис
 • Бизнис центар
 • Факс/фотокопир
Чистење
 • Перална
 • Хемиско
 • Пеглање
 • Чистење на кондури
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Продавници
 • Продавници (во објект)

инфо за гости Вила Водно


зборуваме
 • German
 • English
 • Macedonian
пријавување
12:00 - 00:00
одјавување
12:00 - 13:00

Плаќање Вила Водно


 • Maestro

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Вила Водно


 • Single
 • мин. цена 65 eur
 • макс. цена 69 eur
 • големина 30 м. кв.

This single room features air conditioning, seating area and soundproofing. • Туш
 • Клима уред
 • Фен
 • Радио
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Греење
 • Влечки
 • LCD TV
 • Софа
 • Звучна изолација
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Аларм
 • Поглед на градина
 • Поглед на базен
 • Поглед на планина
 • Хипоалергично
 • Тераса
 • Пешкири
 • Тоалетна хартија
 • Walk in shower
 • Шише вода

 • Double
 • големина 35 м. кв.

This double room has a sofa, soundproofing and air conditioning. • Туш
 • Клима уред
 • Фен
 • Радио
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Греење
 • Влечки
 • LCD TV
 • Софа
 • Звучна изолација
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Аларм
 • Поглед на градина
 • Поглед на базен
 • Поглед на планина
 • Хипоалергично
 • Тераса
 • Пешкири
 • Тоалетна хартија
 • Walk in shower
 • Шише вода

Хотелска мапа и што има во близина на Вила Водно
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 26 km 00:30 E
 • PRN Priština
  Priština 97 km 01:37 NNW
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 164 km 02:30 SSW
 • INI Nis
  Nis 210 km 02:34 NNE
 • IVG Berane
  Berane 237 km 04:13 NW
 • SKG Thessaloniki Macedonia
  Thessaloniki Macedonia 254 km 02:54 SE
 • SOF Sofia
  Sofia 266 km 03:38 ENE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 318 km 04:18 WSW
 • KZI Filippos
  Filippos 330 km 03:37 S