Вила Гала

 • соби 7
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 8

1000 - Скопје, 33 Todor Aleksandrov Str. Македонија


за Вила Гала

Вила Гала се наоѓа во подножјето на планината Водно во истоимената елитна населба - атрактивна локација на само 1.5км од центарот на градот. Најблиската автобуска станица е на само 30м оддалеченост.
Секоја од собите во вилата располага со сопствена бања, кабелска ТВ, клима уред, греење и бесплатен Wi-Fi пристап. Паркингот е исто така бесплатен.
На располагање Ви стои и минибар(кафе, чај, освежителни пијалоци...)
Дозволете ни Вашиот престој во Скопје да го претвориме во вистинско уживање.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка Плаќање со кредитна картичка 313 метри
опременост Вила Гала


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Собна услуга
 • Бар
 • Снек бар
 • Намирници со испораки
Рецепциски услуги
 • Весници
 • Простор за багаж
Заеднички делови
 • Градина
 • Тераса
 • Заеднички дневен престој
Разно
 • Соби за непушачи
 • Греење
 • Non-smoking throughout
 • Климатизирано
 • ВИП собни сервиси
 • Фустани за невести
 • Простор наменет за пушење
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на велосипеди (се наплаќа дополнително)
 • Изнајмување на кола
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
 • Обезбеден паркинг
 • Паркинг на улица
 • Пристапен паркинг
Чистење
 • Перална
 • Пеглање
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Активности
 • Планинарење
 • Велосипедизам
Бизнис
 • Факс/фотокопир
Продавници
 • Минимаркет
Забава и семејни услуги
 • Игри/сложувалки
 • Детски ТВ канали
 • Книги, ДВД-а, музика за деца
 • Играчки за деца (надворешна опрема)

инфо за гости Вила Гала


зборуваме
 • English
 • Spanish
 • Russian
пријавување
14:00 -
одјавување
- 12:00

Плаќање Вила Гала


 • No creditcards accepted, only cash No creditcards accepted, only cash.

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Вила Гала


 • Single
 • може да се резервира
 • мин. цена 16 eur
 • макс. цена 45 eur
 • големина 15 м. кв.

This single room has a balcony, air conditioning and dining area. • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Маса
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Patio
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Сателитска)
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Трпезарија
 • Ел. котел
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на градина
 • Поглед на планина
 • Поглед на град
 • Тераса
 • Пешкири
 • Лен
 • Сепаре
 • Надворешна трпезарија
 • Целиот објект е на приземје
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Игри/сложувалки
 • Тоалет за инвалиди
 • Адаптабилна бања
 • Walk in shower
 • Raised toilet
 • Канта за отпад
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Чај / кафе
 • Будење / аларм
 • Фрижидер
 • Аларм
 • Скара
 • Поглед на знаменитост
 • Машина за кафе
 • Книги, ДВД или музика за деца
 • Шише вода
 • Овошје
 • Чаши за вино
 • Поглед на тивка улица
 • Шкафови
 • Противпожарен апарат
 • Пристап со клуч

 • Double
 • може да се резервира
 • големина 18 м. кв.

Featuring free WiFi, a TV with cable channels and an en-suite bathroom with a shower. A balcony is available. • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Маса
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Patio
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Сателитска)
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Трпезарија
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на градина
 • Поглед на планина
 • Cleaning products
 • Поглед на град
 • Тераса
 • Пешкири
 • Лен
 • Сепаре
 • Надворешна трпезарија
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Игри/сложувалки
 • Тоалет за инвалиди
 • Адаптабилна бања
 • Walk in shower
 • Raised toilet
 • Канта за отпад
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Чај / кафе
 • Будење / аларм
 • Фрижидер
 • Аларм
 • Ел. котел
 • Скара
 • Поглед на знаменитост
 • Машина за кафе
 • Трпезариска маса
 • Целиот објект е на приземје
 • Entire unit wheelchair accessible
 • Книги, ДВД или музика за деца
 • Шише вода
 • Овошје
 • Чаши за вино
 • Поглед на тивка улица
 • Streaming service (пр. Netflix)
 • Шкафови
 • Противпожарен апарат
 • Пристап со клуч

 • Twin
 • може да се резервира
 • мин. цена 18 eur
 • макс. цена 45 eur
 • големина 15 м. кв.

This twin room features a dining area, cable TV and tumble dryer . • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Маса
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Patio
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Сателитска)
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Трпезарија
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на градина
 • Поглед на планина
 • Поглед на град
 • Тераса
 • Пешкири
 • Лен
 • Сепаре
 • Надворешна трпезарија
 • Целиот објект е на приземје
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Игри/сложувалки
 • Тоалет за инвалиди
 • Адаптабилна бања
 • Walk in shower
 • Raised toilet
 • Канта за отпад
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Чај / кафе
 • Будење / аларм
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Аларм
 • Ел. котел
 • Скара
 • Поглед на знаменитост
 • Машина за кафе
 • Entire unit wheelchair accessible
 • Книги, ДВД или музика за деца
 • Шише вода
 • Овошје
 • Чаши за вино
 • Поглед на тивка улица
 • Шкафови
 • Противпожарен апарат
 • Пристап со клуч

 • Triple
 • може да се резервира
 • големина 25 м. кв.

Featuring free WiFi, a TV with cable channels and an en-suite bathroom with a shower. A balcony is available. • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Маса
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Patio
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Сателитска)
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Трпезарија
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на градина
 • Поглед на планина
 • Cleaning products
 • Поглед на град
 • Тераса
 • Пешкири
 • Лен
 • Сепаре
 • Надворешна трпезарија
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Игри/сложувалки
 • Тоалет за инвалиди
 • Адаптабилна бања
 • Walk in shower
 • Raised toilet
 • Канта за отпад
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Чај / кафе
 • Будење / аларм
 • Фрижидер
 • Аларм
 • Ел. котел
 • Скара
 • Поглед на знаменитост
 • Машина за кафе
 • Трпезариска маса
 • Книги, ДВД или музика за деца
 • Шише вода
 • Овошје
 • Чаши за вино
 • Поглед на тивка улица
 • Streaming service (пр. Netflix)
 • Шкафови
 • Противпожарен апарат
 • Пристап со клуч

 • Apartment
 • може да се резервира
 • големина 40 м. кв.
 • 1 спална
 • 1 бања


 • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Patio
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Сателитска)
 • Кујна
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Трпезарија
 • Сушара
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на градина
 • Поглед на планина
 • Поглед на град
 • Тераса
 • Пешкири
 • Лен
 • Сепаре
 • Надворешна трпезарија
 • Горните спратови се достапни по скали
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Игри/сложувалки
 • Тоалет за инвалиди
 • Адаптабилна бања
 • Walk in shower
 • Raised toilet
 • Канта за отпад
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Чај / кафе
 • Минибар
 • Будење / аларм
 • Аларм
 • Ел. котел
 • Скара
 • Поглед на знаменитост
 • Машина за кафе
 • Трпезариска маса
 • Книги, ДВД или музика за деца
 • Шише вода
 • Овошје
 • Чаши за вино
 • Streaming service (пр. Netflix)
 • Шкафови
 • Противпожарен апарат
 • Пристап со клуч

Хотелска мапа и што има во близина на Вила Гала
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 26 km 00:30 E
 • PRN Priština
  Priština 97 km 01:37 NNW
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 164 km 02:30 SSW
 • INI Nis
  Nis 210 km 02:33 NNE
 • IVG Berane
  Berane 237 km 04:12 NW
 • SKG Thessaloniki Macedonia
  Thessaloniki Macedonia 253 km 02:53 SE
 • SOF Sofia
  Sofia 266 km 03:37 ENE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 318 km 04:17 WSW
 • KZI Filippos
  Filippos 330 km 03:36 S