Гостинска куќа Гала   ★★   Скопје


Гостинска куќа Гала
Сместување во близина

Гостинска куќа Гала
Знаменитости во близина

Гостинска куќа Гала опис

Вила Гала се наоѓа во подножјето на планината Водно во истоимената елитна населба - атрактивна локација на само 1.5км од центарот на градот. Најблиската автобуска станица е на само 30м оддалеченост. Секоја од собите во вилата располага со сопствена бања, кабелска ТВ, клима уред, греење и бесплатен Wi-Fi пристап. Паркингот е исто така бесплатен. На располагање Ви стои и минибар(кафе, чај, освежителни пијалоци...) Дозволете ни Вашиот престој во Скопје да го претвориме во вистинско уживање.

1.82 км оддалеченост од плоштад во Скопје.
точна локација: Vodno надморска височина: 311 meters

Гостинска куќа Гала локација на мапа


Гостинска куќа Гала - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Гостинска куќа Гала капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Аперитив/Снек бар • Бар • Интернет (безжичен) • Паркинг (надворешен) • Перална • Соби за непушачи • ТВ салон • Тераса • Фитнес центар
капацитети на собата
Балкон • Бања или туш • Бањарка • Безжичен интернет • Вентилатор • Купатило за сите • Мал фрижидер • Мини бар • Музика/Радио • Работна маса • Сервис за будење/аларм • ТВ Кабелска • ТВ Сателитска • Туш • Фен
пријавување
14:00 - 14:00
одјавување
12:00 - 12:00
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Македонски

Гостинска куќа Гала контакт инфо

адреса
Салвадор Аљенде 33, 1000 Скопје
телефон
+389 (0)70 555 645
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk