Sir Oliver apartment

Скопје

11a Klenoec Скопје 1000 Македонијаза Sir Oliver apartment

Се наоѓа во Влае, близу до реката Вардар; гостите можат да уживаат во мирот и тишината и прекрасните сценски поглед на планината Водно.
Внимателно одбраните детали и бои на хотелскиот ентериер му даваат на хотел Мрамор чувство на освежување, топлина и да се биде како по дома. Гостите се добредојдени да уживаат од селекцијата на македонска и интернационална трпеза, придружена од избор на Македонски вина во хотелскиот ресторан.

261 метриопременост Sir Oliver apartment


Општо
 • Паркинг
 • Миленичиња се дозволени
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Собна услуга
 • Бар
 • Појадок во соба
 • Ресторан
 • Ручек за носење
 • Специјални диетални менија (на барање)
Бизнис
 • Конференциски/банкет простор
 • Факс/фотокопир
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Експресно пријавување/одјавување
 • Сеф
 • Тури
 • Простор за багаж
 • Консиерж услуги
Заеднички делови
 • Тераса
 • Библиотека
Разно
 • Соби за непушачи
 • Погодности за инвалиди
 • Семејни соби
 • Греење
 • Non-smoking throughout
 • Климатизирано
 • Достапно за инв. колички
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на велосипеди (се наплаќа дополнително)
 • Изнајмување на кола
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
 • Паркинг на улица
 • Билети за јавен транспорт
Чистење
 • Хемиско
 • Пеглање
 • Чистење на кондури
 • Дневна собна услуга
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Продавници
 • Продавници (во објект)
 • Минимаркет
Забава и семејни услуги
 • Книги, ДВД-а, музика за деца
 • Внатрешно место за играње

инфо за гости Sir Oliver apartment


зборуваме
 • German
 • English
 • Croatian
 • Hungarian
 • Macedonian
 • Serbian
пријавување
13:00 -
одјавување
07:00 - 12:00

Плаќање Sir Oliver apartment


 • Visa
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Maestro
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација
 Проверете достапност на соби - Sir Oliver apartment • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Фрижидер
 • Маса
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • Под со плочки/мермер
 • Поглед
 • Сервис за будење
 • Cleaning products
 • Пешкири
 • Тоалетна хартија
 • Адаптабилна бања
 • Roll in shower
 • Walk in shower
 • Адаптер

This single room features a view, air conditioning and cable TV.


Single големина 20 м. кв.

 • Клима уред
 • Купатило
 • Бања или туш
 • Под со плочки/мермер
 • Cleaning products
 • Тоалетна хартија
 • Адаптабилна бања
 • Roll in shower
 • Walk in shower
 • Адаптер

Single може да се резервира мин. цена 40 eur макс. цена 40 eur големина 20 м. кв.

 • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Маса
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Под со плочки/мермер
 • Поглед
 • Сервис за будење
 • Cleaning products
 • Пешкири
 • Целиот објект е на приземје
 • Тоалетна хартија
 • Адаптабилна бања
 • Roll in shower
 • Walk in shower
 • Адаптер

This twin room has a view, air conditioning and tile/marble floor.


Twin големина 20 м. кв.

 • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Фрижидер
 • Маса
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • Под со плочки/мермер
 • Поглед
 • Сервис за будење
 • Cleaning products
 • Пешкири
 • Тоалетна хартија
 • Адаптабилна бања
 • Roll in shower
 • Walk in shower
 • Адаптер

This double room has a tile/marble floor and air conditioning


Double големина 20 м. кв.

 • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Маса
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Patio
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Под со плочки/мермер
 • Сервис за будење
 • Cleaning products
 • Пешкири
 • Целиот објект е на приземје
 • Тоалетна хартија
 • Адаптабилна бања
 • Roll in shower
 • Walk in shower
 • Адаптер

Double може да се резервира мин. цена 40 eur макс. цена 40 eur големина 12 м. кв.

 • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Фрижидер
 • Маса
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • Под со плочки/мермер
 • Поглед
 • Сервис за будење
 • Cleaning products
 • Пешкири
 • Тоалетна хартија
 • Адаптабилна бања
 • Roll in shower
 • Walk in shower
 • Адаптер

This triple room features a tile/marble floor and air conditioning


Triple големина 18 м. кв.

 • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Фрижидер
 • Маса
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • Под со плочки/мермер
 • Поглед
 • Сервис за будење
 • Cleaning products
 • Пешкири
 • Тоалетна хартија
 • Адаптабилна бања
 • Roll in shower
 • Walk in shower
 • Адаптер

This quadruple room has air conditioning, view and tile/marble floor.


Quadruple големина 20 м. кв.


Хотелска мапа и што има во близина на Sir Oliver apartmentво близина


 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 30 km 00:32 ESE
 • PRN Priština
  Priština 102 km 01:44 NNW
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 158 km 02:17 SSW
 • INI Nis
  Nis 215 km 02:47 NNE
 • IVG Berane
  Berane 242 km 04:22 NW
 • SKG Thessaloniki Macedonia
  Thessaloniki Macedonia 263 km 03:05 SE
 • SOF Sofia
  Sofia 270 km 03:40 ENE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 280 km 04:14 WSW
 • KSO Kastoria
  Kastoria 298 km 04:13 S