Арс Хостел      Скопје


Арс Хостел
Сместување во близина

Арс Хостел
Знаменитости во близина

Арс Хостел опис

Ноќевалиште АРС се наоѓа на падините на Водно, на работ на парк-шумата, на само 2,5 км од центарот на Скопје. Убавиот поглед и планинскиот воздух придонесуваат за прекрасната состојба на оваа мирна и безбедна локација. Ноќевалиштето АРС Ви нуди избор на соби со еден, два или три кревети, и пријатен престој по ниски цени.

2.32 км оддалеченост од плоштад во Скопје.
точна локација: Kozle надморска височина: 273 meters

Арс Хостел локација на мапа


Арс Хостел - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Арс Хостел капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Интернет (безжичен) • Паркинг (надворешен сопствен) • Сефови
капацитети на собата
Безжичен интернет • Клима уред • ТВ Кабелска • Туш • Фен
пријавување
14:00 - 23:00
одјавување
07:00 - 11:00
деца (дополнителни кревети)
Free! One child under 3 years stays free of charge when using existing beds.
One child under 2 years is charged EUR 8 per person per night in a child's cot/crib.
One older child or adult is charged EUR 8 per person per night in an extra bed.
The maximum number of extra beds/children's cots permitted in a room is 1.
Supplements are not calculated automatically in the total costs and will have to be paid for separately when checking out.
миленичиња
Миленичињата се дозволени.
јазици
English Македонски
плаќања
Еуро/Мастеркард Виза

Арс Хостел контакт инфо

адреса
Загребска 41-а, Скопје
телефон
+389 (0)71 816 518
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk