Хотел Александар Палас   ★★★★★   Скопје


Хотел Александар Палас
Сместување во близина

Хотел Александар Палас
Знаменитости во близина

Хотел Александар Палас опис

Хотелот Александар Палас, е водечки хотел во Македонија, се наоѓа на десната страна од реката Вардар во близина на градскиот парк, на само 3 км од центарот на Скопје. Модерниот конференциски и банкет центри се содржат од мултифункционална конференциска сала со капацитет од 1500 места и 4 помали соби простории со целосна опрема за бизнис собири. Спортските погодности се состојат од: солариум, сала, сауна, џакузи, аеробик ...

2.75 км оддалеченост од плоштад во Скопје.
точна локација: надморска височина: 254 meters

Хотел Александар Палас локација на мапа


Резервирањето онлајн или контакирањето за Хотел Александар Палас е недостапно.
Се извинуваме, но macedonian-hotels.mk нема никаква можност за резервирање или контактирање на Хотел Александар Палас.

Хотел Александар Палас капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Аперитив/Снек бар • Бар • Греење • Конференциска сала • Масажа • Паркинг (надворешен сопствен) • Перална • Ресторан • Сауна • Соби за непушачи • Собна услуга • ТВ салон • Тераса • Џакузи
капацитети на собата
Бања или туш • Влечки • Мини бар • Работна маса • Сервис за будење/аларм • ТВ • ТВ Кабелска • Телефон • Фен • Централен клима уред
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Македонски Italiano Ελληνικά Srpski (Српски) Български Hrvatski
плаќања
Еуро/Мастеркард

Хотел Александар Палас контакт инфо

адреса
Октомвриска Револуција 15, 1000 Скопје
телефон
+389 (0)2 3092 392
факс
+389 (0)2 3092 152
веб
www.aleksandarpalace.com.mk
macedonian-hotels.mk