Хотел Карпош   ★★★★   Скопје


Хотел Карпош
Знаменитости во близина

Хотел Карпош опис

Свеж, чист, уникатен хотелски избор кој нуди удобност и одлични цени. Хотел Карпош е еден од најдобрите хотели во неговиот сегмент. Нуди конкурентни цени за деловни патници како и за туристи. Како нова сместувачка алтернатива, хотел Карпош е поволен за клиенти кои бараат повисоко ниво на квалитет и вкус. Одличен избор за деловни патници, туристи, конференции, прослави.

2.18 км оддалеченост од плоштад во Скопје.
точна локација: надморска височина: 255 meters

Хотел Карпош локација на мапа


Хотел Карпош - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Хотел Карпош капацитети

капацитети
Интернет (безжичен) • Конференциска сала • Масажа • Паркинг (надворешен сопствен) • Паркинг (сопствена гаража) • Перална • Ресторан • Сауна • Соби за непушачи • Собна услуга • Фитнес центар
капацитети на собата
Бања или туш • Безжичен интернет • Клима уред • Мини бар • ТВ • ТВ Кабелска • ТВ Сателитска • Телефон • Централен клима уред
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Македонски Ελληνικά Srpski (Српски)
плаќања
Американ Експрес Еуро/Мастеркард Виза

Хотел Карпош контакт инфо

адреса
Шекспирова бб, 1000 Скопје
телефон
+389 (0)2 3088 388
факс
+389 (0)2 3088 330
веб
www.hotelkarpos.com.mk
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk