Гостинска куќа Евросет

 • соби 7
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 9

1000 - Скопје, Skupi bb Македонија


за Гостинска куќа Евросет

Сместен на 2,5 км од центарот на Скопје, хотел Евро Сет нуди соби со бесплатен интернет и балкони со поглед на планината Водно. Има бар, летна градина со тераса и тениски игралишта.
Остатоците на римскиот град Скупи и градината Бонзаи се на помалку од 15 мин. пешачење. Главните атракции на Скопје се плоштадот Македонија, старата чаршија и градската галерија.


Плаќање со кредитна картичка 262 метри
опременост Гостинска куќа Евросет


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Ресторан
 • Бар
Активности
 • Тениски игралишта
Заеднички делови
 • Градина
 • Тераса
 • Соби за игра
 • Сончева тераса
Разно
 • Соби за непушачи
 • Греење
 • Климатизирано
Чистење
 • Перална
 • Хемиско
 • Пеглање
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Рецепциски услуги
 • Експресно пријавување/одјавување
 • Приватно пријавување/одјавување
Забава и семејни услуги
 • Детско игралиште
 • Внатрешно место за играње
 • Играчки за деца (надворешна опрема)
Бизнис
 • Факс/фотокопир
Транспорт
 • Обезбеден паркинг
 • Пристапен паркинг

инфо за гости Гостинска куќа Евросет


зборуваме
 • English
 • Serbian
пријавување
12:00 - 23:30
одјавување
07:00 - 10:00

Плаќање Гостинска куќа Евросет


 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Diners Club

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Maestro

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Гостинска куќа Евросет


 • Double for Single Use
 • мин. цена 30 eur
 • макс. цена 55 eur
 • големина 15 м. кв.

Room offering unique views of Vodno Mountain and Vardar River. • Туш
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Радио
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Соблекувална
 • ТВ (Сателитска)
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Звучна изолација
 • Под со плочки/мермер
 • Поглед
 • Сервис за будење

 • Twin/Double
 • големина 15 м. кв.

Room offering unique views of Vodno Mountain and Vardar River. • Туш
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Радио
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Соблекувална
 • ТВ (Сателитска)
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Звучна изолација
 • Под со плочки/мермер
 • Сервис за будење
 • Поглед на планина
 • Поглед на град
 • Поглед на река

 • Triple
 • големина 17 м. кв.

This air-conditioned room features a balcony and a flat-screen TV. • Туш
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Радио
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Соблекувална
 • ТВ (Сателитска)
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Звучна изолација
 • Под со плочки/мермер
 • Сервис за будење

Хотелска мапа и што има во близина на Гостинска куќа Евросет
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 27 km 00:26 ESE
 • PRN Priština
  Priština 93 km 01:27 NNW
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 160 km 02:22 SSW
 • INI Nis
  Nis 211 km 02:29 NNE
 • IVG Berane
  Berane 233 km 04:03 NW
 • SKG Thessaloniki Macedonia
  Thessaloniki Macedonia 254 km 02:50 SE
 • SOF Sofia
  Sofia 267 km 03:33 ENE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 314 km 04:08 WSW
 • KZI Filippos
  Filippos 331 km 03:32 SSE