Hotel Sileks

Охрид Општина Охрид

Sveti Stefan bb Охрид 6000 Општина Охрид Македонијаза Hotel Sileks

Хотел Силекс се наоѓа во населбата Св. Стефан, на 4 км. оддаченост од центарот на Охрид, на регионалниот пат Охрид-Св. Наум, на 10 км. од Охридскиот аеродром, Св. Апостол Павле.
Хотел Силекс се наоѓа на брегот на Охридското езеро, сместен меѓу кристалните води на езерото и зелената борова шума каде што минува патеката која води кон манастирот Св. Стефан - 720 м. надморска височина. Локацијата е одлична можност за збир на планинарење и езерски туризам.

695 метриопременост Hotel Sileks


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Собна услуга
 • Бар
 • Појадок во соба
 • Ручек за носење
 • Ресторан
Бизнис
 • Конференциски/банкет простор
 • Бизнис центар
 • Факс/фотокопир
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Весници
 • Сеф
Базен и убавина
 • Сауна
 • Масажа
 • Базен (надворешен)
 • Приватна плажа
Заеднички делови
 • Градина
 • Тераса
 • Сончева тераса
Разно
 • Соби за непушачи
 • Погодности за инвалиди
 • Семејни соби
 • Лифт
 • Non-smoking throughout
 • Климатизирано
Чистење
 • Перална
 • Хемиско
 • Пеглање
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Забава и семејни услуги
 • Детско игралиште
 • Караоке
 • Персонал за забава
 • Вечерна забава
Транспорт
 • Изнајмување на велосипеди (се наплаќа дополнително)

инфо за гости Hotel Sileks


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Croatian
 • Serbian
пријавување
12:00 - 23:30
одјавување
07:00 - 12:00

Плаќање Hotel Sileks


 • Maestro
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Diners Club
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација
 Проверете достапност на соби - Hotel Sileks • Туш
 • Сеф
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Пеглање
 • Тоалет
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • Поглед
 • Сервис за будење
 • Аларм
 • Сауна
 • Држач за облека

This air-conditioned room features an LCD cable TV.


Double може да се резервира големина 18 м. кв.

 • Туш
 • Сеф
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Пеглање
 • Тоалет
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • Поглед
 • Сервис за будење
 • Аларм
 • Сауна
 • Држач за облека

This twin room features a sauna, air conditioning and flat-screen TV.


Twin може да се резервира мин. цена 60 eur макс. цена 70 eur големина 18 м. кв.

 • Туш
 • Сеф
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Тоалет
 • Купатило
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • Аларм
 • Трпезарија
 • Поглед на езеро
 • Пешкири
 • Лен
 • Трпезариска маса
 • Држач за облека

Suite consists of a living room and separate bedroom with large double bed. It features also LCD Flat Screen Television.


Suite може да се резервира големина 30 м. кв. 1 спална


Хотелска мапа и што има во близина на Hotel Sileksво близина


 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 15 km 00:20 NNW
 • KSO Kastoria
  Kastoria 140 km 02:35 SSE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 155 km 03:05 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 190 km 02:49 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 208 km 02:51 NE
 • PRN Priština
  Priština 264 km 04:00 N
 • LRA Larisa
  Larisa 307 km 04:37 SE
 • TGD Podgorica
  Podgorica 309 km 05:42 NW
 • IOA Ioannina
  Ioannina 317 km 04:09 S