Hotel Inex Gorica

Охрид Општина Охрид

7 Naum Ohridski str. Охрид 6000 Општина Охрид Македонијаза Hotel Inex Gorica

Класичната архитектура на хотел Горица ја збогатува нејзината луксузност и стил. Хотелот има приватна плажа, која е опкружена со високи карпи, од кои има прекрасен поглед на градот и езерото. Искачен од овој идеален поглед, еден не може да сфати дека тој или таа се наоѓа на secluded и екслузивна плажа која што не е достапна за обичниот турист.

714 метриопременост Hotel Inex Gorica


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
Храна и пијалоци
 • Ресторан
 • Собна услуга
 • Бар
 • Ручек за носење
Бизнис
 • Конференциски/банкет простор
 • Факс/фотокопир
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Сеф
 • Банкомат
Активности
 • Тениски игралишта
 • Планинарење
 • Велосипедизам
Базен и убавина
 • Сауна
 • Масажа
 • на плажа
Заеднички делови
 • Тераса
 • Соби за игра
Разно
 • Соби за непушачи
 • Лифт
 • Греење
 • Non-smoking throughout
 • Климатизирано
Чистење
 • Перална
 • Пеглање
 • Чистење на кондури
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Продавници
 • Продавница за сувенири
Транспорт
 • Изнајмување на велосипеди (се наплаќа дополнително)
 • Изнајмување на кола
 • Обезбеден паркинг

инфо за гости Hotel Inex Gorica


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Croatian
 • Macedonian
 • Serbian
пријавување
14:00 -
одјавување
- 10:00

Плаќање Hotel Inex Gorica


 • American Express
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Diners Club
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Maestro
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација
 Проверете достапност на соби - Hotel Inex Gorica • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Маса
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Поглед
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на езеро
 • Тераса
 • Целиот објект е на приземје
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Roll in shower
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

All rooms are air conditioned and offer internet access, a mini bar, cable TV and a direct phone line. These rooms also offer view of the Ohrid's Lake and a sunset view.


Double може да се резервира мин. цена 49 eur макс. цена 199 eur големина 20 м. кв.

 • Туш
 • Бања
 • Сеф
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Бањарка
 • Фрижидер
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Поглед
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на езеро
 • Тераса
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Шише вода
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

All suites are air conditioned and offer internet access, a mini bar, cable TV and a direct phone line. Some of the suites also offer a workroom.


Suite може да се резервира големина 35 м. кв. 1 спална 1 бања

 • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Маса
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Тераса
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

This double room features a balcony, bathrobe and satellite TV.


Double големина 20 м. кв.


Хотелска мапа и што има во близина на Hotel Inex Goricaво близина


 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 15 km 00:22 NNW
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 155 km 03:07 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 190 km 02:52 SE
 • KSO Kastoria
  Kastoria 193 km 03:14 SSE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 208 km 02:54 NE
 • PRN Priština
  Priština 264 km 04:02 N
 • LRA Larisa
  Larisa 307 km 04:40 SE
 • TGD Podgorica
  Podgorica 308 km 05:45 NW
 • IOA Ioannina
  Ioannina 317 km 04:11 S