Вила Чинго

 • препорачан
 • соби 10
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 9

Општина Охрид, 6000 - Охрид, Naselba Istok, Dolno Konjsko Македонија


за Вила Чинго

Set on the slopes of the Galicica Mountains, 150 metres from Ohrid Lake, Villa Chingo offers scenic lake views, free parking, as well as secure parking for motorcycles, and free shuttle service. Free WiFi is provided in all areas.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка Плаќање со кредитна картичка 745 метри
опременост Вила Чинго


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Wi-Fi достапно насекаде
Заеднички делови
 • Тераса
 • Заедничка кујна
Разно
 • Соби за непушачи
 • Греење
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)
 • Обезбеден паркинг
 • Паркинг на улица
 • Паркинг гаража
Чистење
 • Перална
Храна и пијалоци
 • Појадок во соба
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Рецепциски услуги
 • Експресно пријавување/одјавување
 • Паркинг со услуги
 • Менувачница
 • Простор за багаж
 • Приватно пријавување/одјавување

инфо за гости Вила Чинго


зборуваме
 • Bulgarian
 • German
 • English
 • Croatian
 • Macedonian
 • Serbian
пријавување
12:30 -
одјавување
- 10:30

Плаќање Вила Чинго


 • No creditcards accepted, only cash No creditcards accepted, only cash.

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Вила Чинго


 • Double
 • мин. цена 30 eur
 • макс. цена 46 eur
 • големина 18 м. кв.

Featuring a balcony with lake views and an en-suite bathroom with a shower. • Туш
 • Балкон
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Под со плочки/мермер
 • Дрвен под/паркет
 • Поглед на езеро

 • Double
 • мин. цена 18 eur
 • макс. цена 45 eur
 • големина 15 м. кв.

Featuring a balcony and an en-suite bathroom with a shower. • Туш
 • Балкон
 • Тоалет
 • Купатило
 • Под со плочки/мермер
 • Дрвен под/паркет
 • Гардеробер/Плакар
 • Пешкири
 • Лен

Хотелска мапа и што има во близина на Вила Чинго
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 17 km 00:23 NNW
 • KSO Kastoria
  Kastoria 131 km 02:22 SSE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 153 km 02:59 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 192 km 02:53 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 210 km 02:55 NE
 • PRN Priština
  Priština 265 km 03:52 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 299 km 05:32 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 309 km 04:41 SE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 319 km 04:12 S