Хотел Гранит   ★★★★   Охрид


Хотел Гранит
Сместување во близина

Хотел Гранит
Знаменитости во близина

Хотел Гранит опис

Сместен на брегот на Охридското езеро во Свети Стефан, Хотел Гранит има сопствена приватна плажа и е опкружен со парк-шума. Исто така има и ресторан и бар. Хотелот е недалеку од центарот на Охрид и неговите атракции. Пештерската црква Свети Стефан е на само 1км. Може да се организираат екскурзии до културно-историските споменици како и фестивали. Плажата е целосно опремена со лежалки, и може да се изнајмуваат педалинки.

5.1 км оддалеченост од плоштад во Охрид.
точна локација: Konjsko надморска височина: 702 meters

Хотел Гранит локација на мапа


Хотел Гранит - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Хотел Гранит капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Аперитив/Снек бар • Базен (надворешен) • Бар • Греење • Интернет (безжичен) • Конференциска сала • Паркинг (надворешен сопствен) • Перална • Ресторан • Сефови • Соби за непушачи • Собна услуга • Тераса • Фитнес центар
капацитети на собата
Балкон • Бања или туш • Безжичен интернет • Клима уред • Работна маса • Сервис за будење/аларм • ТВ • ТВ Кабелска • Услуги • Централен клима уред
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Македонски Srpski (Српски) Hrvatski
плаќања
Виза Еуро/Мастеркард

Хотел Гранит контакт инфо

адреса
Свети Стефан бб, 6000 Охрид
телефон
+389 (0)46 207 100
факс
+389 (0)46 207 141
веб
www.hotelgranit.com.mk
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk