Хотел Гранит

 • препорачан
 • соби 118
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 8

Општина Охрид, 6000 - Охрид, Nas. St.Stefan B.B. Македонија


за Хотел Гранит

Сместен на брегот на Охридското езеро во Свети Стефан, Хотел Гранит има сопствена приватна плажа и е опкружен со парк-шума. Исто така има и ресторан и бар.
Хотелот е недалеку од центарот на Охрид и неговите атракции. Пештерската црква Свети Стефан е на само 1км. Може да се организираат екскурзии до културно-историските споменици како и фестивали.
Плажата е целосно опремена со лежалки, и може да се изнајмуваат педалинки.

ID is required upon check-in. Travellers' cheques are not accepted as a payment method. There are facilities for disabled guests throughout the hotel, only 14 rooms are not equipped accordingly.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка Плаќање со кредитна картичка 696 метри
опременост Хотел Гранит


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
Храна и пијалоци
 • Ресторан
 • Собна услуга
 • Бар
 • Ручек за носење
 • Специјални диетални менија (на барање)
Бизнис
 • Конференциски/банкет простор
 • Факс/фотокопир
 • Бизнис центар
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Експресно пријавување/одјавување
 • Сеф
 • Менувачница
 • Тури
 • Простор за багаж
 • Весници
 • Ticket service
 • Банкомат
 • Приватно пријавување/одјавување
 • Шкафови
Активности
 • Тениски игралишта
 • Пинг понг
 • Планинарење
 • Нуркање
 • Риболов
 • Кану
Базен и убавина
 • Фитнес центар
 • Масажа
 • Базен (надворешен)
 • Приватна плажа
 • Базен (надворешен, сезонски)
 • Играчки за базен
Заеднички делови
 • Тераса
 • Сончева тераса
 • Заеднички дневен престој
Разно
 • Соби за непушачи
 • Лифт
 • Греење
 • Погодности за инвалиди
 • ВИП собни сервиси
 • Non-smoking throughout
 • Климатизирано
 • Простор наменет за пушење
 • Само за возрасни
 • Достапно за инв. колички
 • Тоалет со шини
Чистење
 • Перална
 • Пеглање
 • Чистење на кондури
 • Дневна собна услуга
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Забава и семејни услуги
 • Детско игралиште
 • Игри/сложувалки
 • Играчки за деца (надворешна опрема)
 • Детски ТВ канали
Продавници
 • Продавница за сувенири
Транспорт
 • Изнајмување на кола
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на велосипеди (се наплаќа дополнително)
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
 • Обезбеден паркинг
 • Билети за јавен транспорт
 • Пристапен паркинг

инфо за гости Хотел Гранит


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Macedonian
 • Serbian
пријавување
12:00 - 18:00
одјавување
11:00 - 12:00

Плаќање Хотел Гранит


 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Хотел Гранит


 • Double
 • големина 15 м. кв.

Air-conditioned room featuring a seating area, a TV, a phone and a minibar. Private bathroom features a shower or bath. • Минибар
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Балкон
 • Маса
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Бања или туш
 • Поглед на езеро
 • Пешкири
 • Лен

 • Double
 • големина 15 м. кв.

This double room features a balcony, air conditioning and minibar. • Минибар
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Балкон
 • Маса
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Бања или туш
 • Поглед на езеро
 • Пешкири
 • Лен

 • Apartment
 • големина 30 м. кв.
 • 1 спална
 • 1 бања

Air-conditioned room featuring a seating area, a TV, a phone and a minibar. Private bathroom features a shower or bath. • Минибар
 • Туш
 • Бања
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Поглед на езеро

Хотелска мапа и што има во близина на Хотел Гранит
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 16 km 00:21 NNW
 • KSO Kastoria
  Kastoria 130 km 02:19 SSE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 153 km 02:57 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 191 km 02:52 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 210 km 02:54 NE
 • PRN Priština
  Priština 265 km 03:50 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 299 km 05:31 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 309 km 04:40 SE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 319 km 04:10 S