Александар Вила и Спа

 • соби 12
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 9

Општина Охрид, 6000 - Охрид, Naselba Raca bb Македонија


за Александар Вила и Спа

Вила Александар се наоѓа на периферијата од Охрид на 100 метри од кристалните води на Охридското езеро и надвор од метежот и ритамот на градот. Хотелот е опкружен со прекрасни ботанички градини, уреден двор и голем базен со огромен простор за релаксација и уживање со приватност. Националниот Парк Галичица ја надвишува Вила Александар од една страна, додека на другата страна е Охридското езеро и ридот од стариот град.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка Плаќање со кредитна картичка 702 метри
опременост Александар Вила и Спа


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Ресторан
 • Собна услуга
 • Бар
 • Скара
Базен и убавина
 • Сауна
 • Фитнес центар
 • Спа и Центар за убавина
 • Масажа
 • Топла бања/Џакузи
 • Амам/Турска бања
 • Базен (внатрешен)
 • Базен (надворешен)
Заеднички делови
 • Градина
 • Тераса
Разно
 • Соби за непушачи
 • Климатизирано
Чистење
 • Перална
 • Пеглање
 • Дневна собна услуга
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Рецепциски услуги
 • Сеф
 • Простор за багаж
Забава и семејни услуги
 • Детско игралиште
Продавници
 • Продавница за сувенири
Транспорт
 • Изнајмување на велосипеди (се наплаќа дополнително)
 • Изнајмување на кола
 • Превоз до аеродром
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
 • Обезбеден паркинг
Бизнис
 • Факс/фотокопир

инфо за гости Александар Вила и Спа


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Croatian
 • Serbian
пријавување
12:30 - 00:00
одјавување
05:00 - 11:30

Плаќање Александар Вила и Спа


 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Maestro

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Александар Вила и Спа


 • Double
 • може да се резервира
 • мин. цена 100 eur
 • макс. цена 120 eur
 • големина 30 м. кв.

This air-conditioned apartment features a balcony, modern furnishings, spa bath and flat-screen TV with cable channels. • Минибар
 • Туш
 • Бања
 • Сеф
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Hot Tub
 • Балкон
 • Бањарка
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • Под со плочки/мермер
 • Сауна
 • Пешкири (базен)
 • Детски креветчиња
 • Бања или туш
 • Тоалетна хартија
 • Шише вода
 • Канта за отпад
 • Чаши за вино
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

Хотелска мапа и што има во близина на Александар Вила и Спа
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 13 km 00:17 NNW
 • KSO Kastoria
  Kastoria 134 km 02:23 SSE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 150 km 02:52 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 188 km 02:47 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 206 km 02:50 NE
 • PRN Priština
  Priština 262 km 03:48 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 296 km 05:25 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 306 km 04:33 SE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 316 km 04:05 S