Де Лукс Апартмани Коста

 • соби 6
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 8

Општина Охрид, 6000 - Охрид, Dimitar Vlahov 46 Македонија


за Де Лукс Апартмани Коста

Апартманите Коста нудат удобни апартмани во Македонија, идеални за туристи и семејства кои сакаат да се одморат. Поради невиденото гостопримство, апартманите Коста се идеален избор за секој кој сака да скршне од гужвите на секојдневниот градски живот и да искуси повеќе слобода и побавен начин на живот.

Please inform De Lux Apartments Kosta in advance of your expected arrival time. You can use the Special Requests box when booking, or contact the property directly with the contact details provided in your confirmation. Please let the property know your expected arrival time in advance. Contact details are stated in the booking confirmation.


Плаќање со кредитна картичка 696 метри
опременост Де Лукс Апартмани Коста


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
Заеднички делови
 • Тераса
 • Сончева тераса
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на велосипеди (се наплаќа дополнително)
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
 • Обезбеден паркинг
 • Паркинг на улица
 • Паркинг гаража
Чистење
 • Перална
 • Дневна собна услуга
Разно
 • Семејни соби
 • Лифт
 • Звучно изолирани соби
 • Греење
 • Климатизирано
 • Фустани за невести
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Рецепциски услуги
 • Експресно пријавување/одјавување
 • Менувачница
 • Простор за багаж
 • Приватно пријавување/одјавување
 • Паркинг со услуги
 • Тури
Активности
 • Кану
 • Планинарење
 • Нуркање
Продавници
 • Продавници (во објект)
 • Минимаркет

инфо за гости Де Лукс Апартмани Коста


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Croatian
 • Macedonian
 • Serbian
пријавување
14:00 - 23:00
одјавување
08:00 - 10:00

Плаќање Де Лукс Апартмани Коста


 • No creditcards accepted, only cash No creditcards accepted, only cash.

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Де Лукс Апартмани Коста


 • Apartment
 • мин. цена 28 eur
 • макс. цена 57 eur
 • големина 22 м. кв.
 • 1 спална
 • 1 бања

- seating area with bamboo furniture - private parking space - LCD cable TV - free Wi-Fi - kitchenette • Фен
 • Пегла
 • Мини кујна
 • Бањарка
 • Радио
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Звучна изолација
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Приватен стан во зграда
 • Тоалетна хартија

 • Double
 • мин. цена 19 eur
 • макс. цена 49 eur
 • големина 20 м. кв.

- sitting area with bamboo furniture - private parking space - LCD cable TV - free Wi-Fi • Чај / кафе
 • Туш
 • Фен
 • Пегла
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Звучна изолација
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Приватен стан во зграда
 • Тоалетна хартија

 • Apartment
 • големина 35 м. кв.
 • 2 спални
 • 1 бања

- spacious apartment - private balcony with flowers and bamboo furniture - separate kitchen - private parking space - LCD cable TV - free Wi-Fi - air conditioning at a surcharge • Чај / кафе
 • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Бањарка
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Звучна изолација
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Приватен стан во зграда
 • Тоалетна хартија
 • Чаши за вино

Хотелска мапа и што има во близина на Де Лукс Апартмани Коста
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 11 km 00:16 NW
 • KSO Kastoria
  Kastoria 136 km 02:27 SSE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 147 km 02:52 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 186 km 02:46 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 204 km 02:48 NE
 • PRN Priština
  Priština 260 km 03:45 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 294 km 05:25 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 303 km 04:34 SE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 313 km 04:05 S