Стеди Студија      Охрид


Стеди Студија
Знаменитости во близина

Стеди Студија опис

Стеди студијата се наоѓаат во центарот на Охрид, на 4 мин. пешачење од УНЕСКО заштитениот Стар Дел на Охрид и Охридското Езеро. Апартманите имаа бесплатен Wi-Fi и бесплатен паркинг, и се нуди бесплатни велосипеди и климатизирани соби. Секоја соба има сопствено купатило. Најразлични ресторани, барови и продавници може да се најдат во непосредна близина. Охридскиот историски дел нуди различни знаменитости. Некои од нив се стариот театар, Самоиловата тврдина и манастирот Св. Пантелејмон.

0.38 км оддалеченост од плоштад во Охрид.
точна локација: надморска височина: 698 meters

Стеди Студија локација на мапа


Стеди Студија - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Стеди Студија капацитети

капацитети
Градина • Греење • Интернет (безжичен) • Клима уред • Паркинг (надворешен сопствен) • Перална
капацитети на собата
Греење • Клима уред • Мал фрижидер • Место за готвење • ТВ Кабелска • Туш
пријавување
12:00 - 22:00
одјавување
08:00 - 10:00
деца (дополнителни кревети)
Free! One child under 3 years stays free of charge when using existing beds.
Free! One child under 2 years stays free of charge in a child's cot/crib.
One older child or adult is charged € 7 per person per night in an extra bed.
The maximum number of extra beds/children's cots permitted in a room is 1.
Any type of extra bed or child's cot/crib is upon request and needs to be confirmed by management.
Supplements are not calculated automatically in the total costs and will have to be paid for separately when checking out.
миленичиња
Миленичињата се дозволени.
јазици
English Македонски

Стеди Студија контакт инфо

адреса
Даме Груев 32, 6000 Охрид
macedonian-hotels.mk