Villa Dea

Охрид Општина Охрид

Kej Marsal Tito 40 Охрид 6000 Општина Охрид Македонијаза Villa Dea

Се наоѓа веднаш до езерото, на само 200 м. од центарот на Охрид, Вила Деа нуди првокласно сместување со модерен домашен ентериер и прекрасен поглед на езерото.
Топли бои, квалитетен мебел, паркет на подот и многу простор се одликите кои ја карактеризираат Вила Деа. Вилата има своја туристичка агенција која овозможува изнајмување на коли и велисипеди, патувања со брод и организирани тури во оваа прекрасна област.

Please inform Villa Dea in advance of your expected arrival time. You can use the Special Requests box when booking, or contact the property directly with the contact details provided in your confirmation.

694 метриопременост Villa Dea


Општо
 • Паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Бар
Заеднички делови
 • Градина
 • Тераса
Разно
 • Соби за непушачи
 • Семејни соби
 • Лифт
 • Греење
 • Климатизирано
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на велосипеди (се наплаќа дополнително)
 • Изнајмување на кола
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
 • Паркинг на улица
Чистење
 • Перална
 • Пеглање
 • Дневна собна услуга
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Рецепциски услуги
 • Сеф
 • Тури
 • Ticket service
 • Простор за багаж
 • Шкафови
Активности
 • Планинарење
Бизнис
 • Факс/фотокопир
Базен и убавина
 • Масажа

инфо за гости Villa Dea


зборуваме
 • English
 • Croatian
 • Macedonian
 • Serbian
пријавување
14:00 - 20:00
одјавување
- 12:00

Плаќање Villa Dea


 • Euro/Mastercard
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација
 Проверете достапност на соби - Villa Dea • Чај / кафе
 • Минибар
 • Туш
 • Сеф
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Ел. котел
 • Гардеробер/Плакар
 • Пешкири
 • Лен
 • Тоалетна хартија
 • Шише вода
 • Чаши за вино
 • Шампон
 • Достапно со лифт
 • Вентилатор
 • Бања или туш
 • Поглед на град
 • Сепаре
 • Walk in shower
 • Вино или шампањ
 • Канта за отпад
 • балсам
 • Шкафови
 • Пристап со клуч

- equipped with bathroom and bathroom amenities, cable TV, safe deposit box, fridge and minibar, air conditioning - located on the 3rd floor - underfloor heating during winter


Double може да се резервира мин. цена 39 eur макс. цена 85 eur големина 17 м. кв. 1 бања

 • Чај / кафе
 • Минибар
 • Туш
 • Сеф
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Ел. котел
 • Гардеробер/Плакар
 • Пешкири
 • Лен
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Тоалетна хартија
 • Шише вода
 • Чаши за вино
 • Шампон
 • Вентилатор
 • Бања или туш
 • Поглед на град
 • Тераса
 • Сепаре
 • Walk in shower
 • Вино или шампањ
 • Канта за отпад
 • балсам
 • Поглед на тивка улица
 • Шкафови
 • Пристап со клуч

- bathroom with shower, toiletries, towels - cable TV, safe deposit box, air conditioning, fridge and minibar, balcony - underfloor heating during winter - 1 room on the 3rd floor, 1 room on the ground floor;


Double може да се резервира големина 25 м. кв.

 • Чај / кафе
 • Минибар
 • Туш
 • Сеф
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Фрижидер
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Ел. котел
 • Гардеробер/Плакар
 • Пешкири
 • Лен
 • Тоалетна хартија
 • Шише вода
 • Чаши за вино
 • Шампон
 • Достапно со лифт
 • Вентилатор
 • Бања или туш
 • Сепаре
 • Walk in shower
 • Вино или шампањ
 • Канта за отпад
 • балсам
 • Поглед на внатрешен двор
 • Шкафови
 • Пристап со клуч

- equipped with bathroom and bathroom amenities, cable TV, safe deposit box, fridge and minibar, air conditioning - located on the 3rd floor - underfloor heating during winter


Twin може да се резервира мин. цена 43 eur макс. цена 85 eur големина 20 м. кв.

 • Чај / кафе
 • Минибар
 • Туш
 • Сеф
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Ел. котел
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на езеро
 • Машина за кафе
 • Пешкири
 • Лен
 • Тоалетна хартија
 • Шише вода
 • Чаши за вино
 • Шампон
 • Достапно со лифт
 • Вентилатор
 • Бања или туш
 • Тераса
 • Сепаре
 • Walk in shower
 • Вино или шампањ
 • Канта за отпад
 • балсам
 • Шкафови
 • Пристап со клуч
 • Поглед

This double room features a minibar, air conditioning and balcony.


Double може да се резервира големина 30 м. кв.

 • Чај / кафе
 • Минибар
 • Туш
 • Сеф
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Кујна
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Софа
 • Трпезарија
 • Ел. котел
 • Гардеробер/Плакар
 • Пешкири
 • Лен
 • Трпезариска маса
 • Тоалетна хартија
 • Шише вода
 • Чаши за вино
 • Шампон
 • Достапно со лифт
 • Вентилатор
 • Бања или туш
 • Поглед на град
 • Тераса
 • Сепаре
 • Кревет (софа)
 • Walk in shower
 • Вино или шампањ
 • Канта за отпад
 • балсам
 • Поглед на тивка улица
 • Шкафови
 • Пристап со клуч

This apartment features a dining area, cable TV and air conditioning.


Apartment може да се резервира големина 45 м. кв. 1 спална 1 бања

 • Чај / кафе
 • Минибар
 • Туш
 • Сеф
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Ел. котел
 • Гардеробер/Плакар
 • Биде
 • Пешкири
 • Лен
 • Тоалетна хартија
 • Шише вода
 • Чаши за вино
 • Шампон
 • Достапно со лифт
 • Вентилатор
 • Бања или туш
 • Поглед на град
 • Тераса
 • Сепаре
 • Walk in shower
 • Вино или шампањ
 • Канта за отпад
 • балсам
 • Поглед на тивка улица
 • Шкафови
 • Аларм за чад
 • Пристап со клуч

This double room has a balcony, air conditioning and seating area.


Double може да се резервира големина 35 м. кв. 1 бања

 • Чај / кафе
 • Минибар
 • Туш
 • Сеф
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Кујна
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Софа
 • Трпезарија
 • Ел. котел
 • Гардеробер/Плакар
 • Пешкири
 • Лен
 • Трпезариска маса
 • Тоалетна хартија
 • Шише вода
 • Чаши за вино
 • Шампон
 • Достапно со лифт
 • Вентилатор
 • Бања или туш
 • Поглед на град
 • Тераса
 • Сепаре
 • Кревет (софа)
 • Walk in shower
 • Вино или шампањ
 • Канта за отпад
 • балсам
 • Поглед на тивка улица
 • Шкафови
 • Пристап со клуч

- 1 separate bedroom with matrimonial bed, separate living room with sofa bed - kitchen, bathroom, cable TV, safe deposit box, air conditioning, fridge and mini bar - balcony with side lake view - underfloor heating during winter


Apartment може да се резервира големина 40 м. кв. 1 спална 1 бања

 • Чај / кафе
 • Минибар
 • Туш
 • Сеф
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Ел. котел
 • Гардеробер/Плакар
 • Пешкири
 • Лен
 • Целиот објект е на приземје
 • Тоалетна хартија
 • Шише вода
 • Чаши за вино
 • Шампон
 • Вентилатор
 • Бања или туш
 • Тераса
 • Сепаре
 • Walk in shower
 • Вино или шампањ
 • Канта за отпад
 • балсам
 • Шкафови
 • Пристап со клуч

Ground-floor apartment (accessible for disabled guests) with 2 bedrooms, and a balcony and a terrace/yard facing the lake. There is underfloor heating during winter.


Family може да се резервира големина 60 м. кв.


Хотелска мапа и што има во близина на Villa Deaво близина


 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 11 km 00:15 NW
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 151 km 03:00 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 186 km 02:45 SE
 • KSO Kastoria
  Kastoria 189 km 03:07 SSE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 204 km 02:47 NE
 • PRN Priština
  Priština 261 km 03:55 N
 • LRA Larisa
  Larisa 303 km 04:33 SE
 • TGD Podgorica
  Podgorica 305 km 05:38 NW
 • IOA Ioannina
  Ioannina 313 km 04:04 S