Централ Палас

 • соби 7
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 9

Општина Охрид, 6000 - Охрид, Argir Marincev 4 Македонија


за Централ Палас

Вилата се наоѓа во центарот на Охрид, на 80 метри од Охридското езеро. Има 8 апартмани со капацитет од 24 особи. 4 апартмани имаат балкон, со вчудоневидувачки поглед на центарот и убавото Охридско езеро.
Вилата нуди сместување за секого: семејства, групи и е идеален избор за одмор.
Влезот од вилата е секогаш обезбеден, и персоналот е секогаш достапен на Ваше барање.

Please inform The Central Palace in advance of your expected arrival time. You can use the Special Requests box when booking, or contact the property directly with the contact details provided in your confirmation. Guests are required to show a photo identification and credit card upon check-in. Please note that all Special Requests are subject to availability and additional charges may apply.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка Плаќање со кредитна картичка 705 метри
опременост Централ Палас


Разно
 • Соби за непушачи
 • Семејни соби
 • Звучно изолирани соби
 • Греење
 • Хипоалергични соби достапни
 • Non-smoking throughout
 • Климатизирано
Чистење
 • Перална
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Базен и убавина
 • Масажа
Транспорт
 • Изнајмување на велосипеди (се наплаќа дополнително)
 • Изнајмување на кола
Активности
 • Нуркање
Рецепциски услуги
 • Простор за багаж
 • Банкомат
Општо
 • Wi-Fi достапно насекаде

инфо за гости Централ Палас


зборуваме
 • English
 • Spanish
 • Croatian
 • Italian
 • Macedonian
 • Serbian
пријавување
13:30 -
одјавување
- 10:30

Плаќање Централ Палас


 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Централ Палас


 • Twin/Double
 • мин. цена 30 eur
 • макс. цена 50 eur
 • големина 20 м. кв.
 • 1 бања

- shower - seating area - air conditioning - cable TV • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фрижидер
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Звучна изолација
 • Дрвен под/паркет
 • Гардеробер/Плакар
 • Хипоалергично
 • Пешкири
 • Лен
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Канта за отпад
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • LCD TV

 • Triple
 • мин. цена 30 eur
 • макс. цена 50 eur
 • големина 20 м. кв.

Air conditioning, a minibar and a bathroom come with this room. A sofa bed is available in the room. • ТВ
 • Клима уред
 • Фрижидер
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Звучна изолација
 • Дрвен под/паркет
 • Гардеробер/Плакар
 • Хипоалергично
 • Пешкири
 • Лен
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Канта за отпад
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • LCD TV

 • Double
 • големина 25 м. кв.
 • 1 бања

The room overlooks the lake and has a small balcony with a seating area. • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Звучна изолација
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на езеро
 • Хипоалергично
 • Поглед на град
 • Пешкири
 • Лен
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Канта за отпад
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • LCD TV

 • Triple
 • мин. цена 30 eur
 • макс. цена 50 eur
 • големина 25 м. кв.
 • 1 бања

Air-conditioned room featuring cable TV, a minibar, a desk and a private bathroom. • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фрижидер
 • Маса
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Звучна изолација
 • Дрвен под/паркет
 • Гардеробер/Плакар
 • Хипоалергично
 • Пешкири
 • Лен
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Канта за отпад
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • LCD TV

 • Suite
 • големина 25 м. кв.
 • 1 спална
 • 1 бања


 • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Фрижидер
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Бања или туш
 • Звучна изолација
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на езеро
 • Хипоалергично
 • Поглед на град
 • Пешкири
 • Лен
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Канта за отпад
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • LCD TV

 • Suite
 • големина 35 м. кв.
 • 1 спална
 • 1 бања

Largest rooms with beautiful décor and spacious balconies offering stunning views of the city and the lake. Includes mini-bar, cable TV and free Wi-Fi. • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Софа
 • Звучна изолација
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на езеро
 • Хипоалергично
 • Поглед на град
 • Пешкири
 • Лен
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Канта за отпад
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • LCD TV

 • Suite
 • големина 35 м. кв.
 • 1 спална
 • 1 бања

This air-conditioned room features a balcony with lake view, a seating area with a sofa and a private bathroom with a shower. • Туш
 • ТВ
 • Клима уред
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Звучна изолација
 • Поглед
 • Дрвен под/паркет
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на езеро
 • Хипоалергично
 • Поглед на град
 • Пешкири
 • Лен
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Канта за отпад
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • LCD TV

Хотелска мапа и што има во близина на Централ Палас
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 11 km 00:17 NW
 • KSO Kastoria
  Kastoria 138 km 02:34 SSE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 147 km 02:52 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 187 km 02:49 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 204 km 02:50 NE
 • PRN Priština
  Priština 260 km 03:48 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 293 km 05:25 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 305 km 04:34 SE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 314 km 04:06 S