Вила Денариус   ★★★★   Охрид


Вила Денариус
Сместување во близина

Вила Денариус
Знаменитости во близина

Вила Денариус опис

Се наоѓа во мирна и тивка околина на само 5 мин. пешки од центарот на Охрид. Вила Денариус има елегантен ресторан кој располага со прекрасна глетка на Охридското езеро и градот. Уживајте во прекрасната околина додека пиете кафе во барот на првиот кат од Вилата. Барот има место за 46 особи. Има салон со 100 квадратни метри и пространа надворешна тераса.

0.87 км оддалеченост од плоштад во Охрид.
точна локација: надморска височина: 694 meters

Вила Денариус локација на мапа


Вила Денариус - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Вила Денариус капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Аперитив/Снек бар • Бар • Паркинг (надворешен) • Ресторан • Собна услуга • Тераса
капацитети на собата
Бања или туш • Клима уред • Сервис за будење/аларм • ТВ • ТВ Кабелска
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Македонски
плаќања
Американ Експрес Еуро/Мастеркард Виза

Вила Денариус контакт инфо

адреса
Кеј Маршал Тито 91а, 6000 Охрид
телефон
+389 (0)46 258 684
факс
+389 (0)46 258 686
веб
www.villadenarius.com.mk
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk