Хотел Дипломат   ★★★   Охрид


Хотел Дипломат
Сместување во близина

Хотел Дипломат
Знаменитости во близина

Хотел Дипломат опис

Во близина на спортскиот центар, на само 50 метри од Охридското пристаниште и Охридската ривиера се наоѓа Хотел Дипломат. Нудејки просторно-декорирани соби, ресторан со традиционална кујна, конференциска сала, паркинг простор, лифт и просторна летна тераса, Хотел Дипломат Ви овозможува вистински да уживате во атмосферата во Охрид.

1.03 км оддалеченост од плоштад во Охрид.
точна локација: Ohridati надморска височина: 694 meters

Хотел Дипломат локација на мапа


Хотел Дипломат - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Хотел Дипломат капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Бар • Интернет (безжичен) • Паркинг (надворешен) • Ресторан • Соби за непушачи • Собна услуга • ТВ салон • Тераса
капацитети на собата
Балкон • Бања или туш • Клима уред • Сервис за будење/аларм • ТВ • ТВ Кабелска • Услуги
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Македонски Deutsch Italiano Srpski (Српски) Български

Хотел Дипломат контакт инфо

адреса
Партизанска Д-14, 6000 Охрид
телефон
+389 (0)46 250 308
факс
+389 (0)46 523 160
веб
www.hoteldiplomatohrid.com
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk