Милениум Палас

 • соби 69
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 8

Општина Охрид, 6000 - Охрид, Kej Marshal Tito BB Македонија


за Милениум Палас

Хотел Милениум Палас е нов модерен и атрактивен хотел, изграден во модерен стил, насочен кон сонцето и претставува дом кога сте далеку од дома.
Рецепцијата со целосниот персонал веднаш ќе Ви одговорат за сите Ваши барања.


Плаќање со кредитна картичка 693 метри
опременост Милениум Палас


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Собна услуга
 • Бар
 • Појадок во соба
 • Ресторан
Бизнис
 • Конференциски/банкет простор
 • Бизнис центар
 • Факс/фотокопир
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Весници
 • Експресно пријавување/одјавување
 • Сеф
 • Паркинг со услуги
Базен и убавина
 • Сауна
 • Фитнес центар
 • Масажа
 • Амам/Турска бања
Заеднички делови
 • Градина
 • Тераса
Чистење
 • Перална
 • Хемиско
 • Пеглање
 • Чистење на кондури
Разно
 • Семејни соби
 • Фустани за невести
 • Лифт
 • Греење
 • Non-smoking throughout
 • Климатизирано
 • Простор наменет за пушење
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Продавници
 • Продавница за сувенири
 • Продавници (во објект)

инфо за гости Милениум Палас


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Croatian
 • Macedonian
 • Serbian
пријавување
13:00 -
одјавување
- 12:00

Плаќање Милениум Палас


 • Maestro

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Diners Club

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Милениум Палас


 • Twin/Double
 • мин. цена 49 eur
 • макс. цена 86 eur
 • големина 16 м. кв.

The room comes with: - air conditioning - cable TV - free Wi-Fi • Минибар
 • Туш
 • Телефон
 • Клима уред
 • Балкон
 • Радио
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Поглед
 • Аларм

 • Double
 • големина 20 м. кв.

The suite comes with: - spacious seating area with a sofa - bathroom with a spa bath and shower - air conditioning - cable TV • Минибар
 • Туш
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Балкон
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Софа
 • Поглед
 • Аларм

 • Suite
 • големина 50 м. кв.
 • 1 спална

The suite comes with: - spacious seating area with a sofa - bathroom with a hydromassage bath - air conditioning - cable TV • Минибар
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Пегла
 • Балкон
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • DVD Player
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Софа
 • Поглед
 • Аларм

 • Family
 • големина 30 м. кв.
 • 1 бања

This family room features a balcony, air conditioning and minibar. • Минибар
 • Телефон
 • Клима уред
 • Балкон
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • LCD TV
 • Поглед
 • Аларм

Хотелска мапа и што има во близина на Милениум Палас
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 12 km 00:17 NW
 • KSO Kastoria
  Kastoria 136 km 02:26 SSE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 148 km 02:53 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 187 km 02:47 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 205 km 02:50 NE
 • PRN Priština
  Priština 261 km 03:46 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 294 km 05:26 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 304 km 04:35 SE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 314 km 04:06 S