Вила Целус

 • соби 8
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • review score 8

Општина Охрид, 6000 - Охрид, Kej Marsal Tito 93 Македонија


за Вила Целус

Villa Celus is situated a minutes’ walk from the shores of Ohrid Lake and 1 km from the old town, both of which are UNESCO World Heritage Sites. Studios feature a private balcony.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка 694 метри
опременост Вила Целус


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Заеднички делови
 • Градина
 • Тераса
Разно
 • Семејни соби
 • Греење
 • Non-smoking throughout
 • Климатизирано
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Транспорт
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)

инфо за гости Вила Целус


зборуваме
 • English
 • Macedonian
 • Serbian
 • Turkish
пријавување
14:00 - 20:00
одјавување
- 11:00

Плаќање Вила Целус


 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • No creditcards accepted, only cash No creditcards accepted, only cash.

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Вила Целус


 • Studio
 • мин. цена 21 eur
 • макс. цена 32 eur
 • големина 30 м. кв.

Studios with a balcony, kitchenette and living area with cable TV. • Чај / кафе
 • Туш
 • Клима уред
 • Фен
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Дрвен под/паркет
 • Трпезарија
 • Кујнска опрема

 • Studio
 • големина 40 м. кв.

Studios with a balcony, kitchenette and living area with cable TV. • Чај / кафе
 • Туш
 • Клима уред
 • Фен
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Дрвен под/паркет
 • Трпезарија
 • Кујнска опрема

 • Studio
 • големина 40 м. кв.

Studios with a balcony, kitchenette and living area with cable TV. • Чај / кафе
 • Туш
 • Клима уред
 • Фен
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Дрвен под/паркет
 • Трпезарија
 • Кујнска опрема

Хотелска мапа и што има во близина на Вила Целус
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 12 km 00:17 NW
 • KSO Kastoria
  Kastoria 136 km 02:27 SSE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 148 km 02:52 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 187 km 02:47 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 205 km 02:50 NE
 • PRN Priština
  Priština 261 km 03:48 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 295 km 05:25 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 305 km 04:32 SE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 314 km 04:05 S