Хотел Турист - Метропол Лејк Ресорт

 • препорачан
 • соби 78
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 7

Општина Охрид, 6000 - Охрид, Nasеlba Konjsko Македонија


за Хотел Турист - Метропол Лејк Ресорт

Хотел Турист во Охрид е опкружен со сликовитото Охридско езеро и планината Галичица, нудејки одлично сместување и одлични погодности. Сите оброци се служат во ресторанот на Хотелот Метропол.

Hotel Tourist is part of the Metropol Lake Resort consisting of Hotel Metropol, hotel Tourist and Hotel Bellevue. It is also linked with Hotel Metropol through an indoor corridor.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка Плаќање со кредитна картичка 709 метри
опременост Хотел Турист - Метропол Лејк Ресорт


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
Храна и пијалоци
 • Ресторан
 • Собна услуга
 • Бар
 • Ручек за носење
Бизнис
 • Конференциски/банкет простор
 • Бизнис центар
 • Факс/фотокопир
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Експресно пријавување/одјавување
 • Сеф
 • Менувачница
 • Простор за багаж
 • Банкомат
Активности
 • Тениски игралишта
 • Риболов
 • Пинг понг
 • Сурфање на ветер
 • Кану
 • Планинарење
 • Велосипедизам
 • Нуркање
 • Водни спортови
Базен и убавина
 • Сауна
 • Масажа
 • Приватна плажа
 • Базен (надворешен, сезонски)
Заеднички делови
 • Градина
 • Тераса
Разно
 • Соби за непушачи
 • Фустани за невести
 • Лифт
Чистење
 • Перална
 • Хемиско
 • Пеглање
 • Чистење на кондури
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Продавници
 • Продавница за сувенири
 • Продавници (во објект)
Транспорт
 • Изнајмување на кола

инфо за гости Хотел Турист - Метропол Лејк Ресорт


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Croatian
 • Macedonian
 • Serbian
пријавување
14:00 -
одјавување
- 12:00

Плаќање Хотел Турист - Метропол Лејк Ресорт


 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Maestro

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Diners Club

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Хотел Турист - Метропол Лејк Ресорт


 • Twin/Double
 • може да се резервира
 • мин. цена 47 eur
 • макс. цена 78 eur
 • големина 18 м. кв.

Spacious room offering cable TV, a desk and chair and a terrace that overlooks the mountains and the lake. Private bathroom provides a shower and free toiletries. • Бања
 • ТВ
 • Телефон
 • Балкон
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • ТВ (Кабловска)
 • Поглед
 • Пешкири
 • Лен
 • ТВ (Сателитска)
 • Сервис за будење
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Достапно со лифт
 • Туш
 • Клима уред
 • Будење / аларм
 • Free toiletries
 • Греење
 • Бања или туш
 • Дополнителен тоалет
 • Дрвен под/паркет
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на знаменитост
 • Тоалетна хартија
 • Walk in shower
 • Raised toilet
 • Lowered sink
 • Базен со поглед
 • Shallow end
 • Канта за отпад
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Штекер во близина на кревет
 • Перница без перја
 • Мобилно Wi-Fi
 • Аларм за чад
 • Противпожарен апарат
 • Пристап со клуч

 • Twin/Double
 • може да се резервира
 • мин. цена 52 eur
 • макс. цена 73 eur
 • големина 18 м. кв.

This twin/double room features a balcony, cable TV and air conditioning. • Бања
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Балкон
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • ТВ (Кабловска)
 • Поглед
 • Пешкири
 • Лен
 • ТВ (Сателитска)
 • Сервис за будење
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Достапно со лифт
 • Туш
 • Будење / аларм
 • Free toiletries
 • Греење
 • Бања или туш
 • Дополнителен тоалет
 • Дрвен под/паркет
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на знаменитост
 • Тоалетна хартија
 • Walk in shower
 • Raised toilet
 • Lowered sink
 • Базен со поглед
 • Shallow end
 • Канта за отпад
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Штекер во близина на кревет
 • Перница без перја
 • Мобилно Wi-Fi
 • Аларм за чад
 • Противпожарен апарат
 • Пристап со клуч

 • Triple
 • може да се резервира
 • големина 18 м. кв.

Spacious room offering cable TV, a desk and chair and a terrace that overlooks the mountains and the lake. Private bathroom provides a shower and free toiletries. • Бања
 • Телефон
 • Балкон
 • Радио
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Купатило
 • ТВ (Кабловска)
 • Поглед
 • Пешкири
 • Лен
 • ТВ
 • Клима уред
 • ТВ (Сателитска)
 • Сервис за будење
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Достапно со лифт
 • Туш
 • Будење / аларм
 • Free toiletries
 • Греење
 • Бања или туш
 • Дополнителен тоалет
 • Дрвен под/паркет
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на знаменитост
 • Тоалетна хартија
 • Walk in shower
 • Raised toilet
 • Lowered sink
 • Базен со поглед
 • Shallow end
 • Канта за отпад
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Штекер во близина на кревет
 • Перница без перја
 • Мобилно Wi-Fi
 • Аларм за чад
 • Противпожарен апарат
 • Пристап со клуч

Хотелска мапа и што има во близина на Хотел Турист - Метропол Лејк Ресорт
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 17 km 00:24 NNW
 • KSO Kastoria
  Kastoria 130 km 02:19 SSE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 154 km 03:00 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 193 km 02:54 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 211 km 02:56 NNE
 • PRN Priština
  Priština 266 km 03:53 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 300 km 05:33 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 310 km 04:42 SE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 320 km 04:13 S