Hotel Bellevue - Metropol Lake Resort

Охрид Општина Охрид

Nas Konjsko Охрид 6000 Општина Охрид Македонијаза Hotel Bellevue - Metropol Lake Resort

Имајте корист од супер погодностите во Хотел Белви, кој има одлична локација на брегот на Охридското езеро со 500 метарска приватна плажа со базен и тоалети.
Нашиот ресторан има одлична кујна и капацитет од 220 места и надворешна тераса. Хотел Белви има сала за појадок за 110 луѓе, бар за 60 гости, и аперитиф бар и клуб Табу со површина од 700 м. квадратни.

701 метриопременост Hotel Bellevue - Metropol Lake Resort


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
Храна и пијалоци
 • Собна услуга
 • Бар
 • Појадок во соба
 • Скара
 • Ручек за носење
 • Снек бар
 • Специјални диетални менија (на барање)
 • Ресторан
 • Оброци за деца
Бизнис
 • Конференциски/банкет простор
 • Бизнис центар
 • Факс/фотокопир
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Сеф
 • Менувачница
 • Тури
 • Простор за багаж
 • Банкомат
 • Шкафови
Активности
 • Тениски игралишта
 • Риболов
 • Пинг понг
 • Сурфање на ветер
 • Кану
 • Планинарење
 • Велосипедизам
 • Нуркање
 • Билјард
Заеднички делови
 • Градина
 • Тераса
 • Сончева тераса
 • Заеднички дневен престој
Разно
 • Соби за непушачи
 • Погодности за инвалиди
 • ВИП собни сервиси
 • Фустани за невести
 • Лифт
 • Греење
 • Климатизирано
 • Семејни соби
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на велосипеди (се наплаќа дополнително)
 • Изнајмување на кола
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
 • Пристапен паркинг
Чистење
 • Перална
 • Хемиско
 • Пеглање
 • Чистење на кондури
 • Дневна собна услуга
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Базен и убавина
 • Масажа
 • Приватна плажа
 • Базен (надворешен, сезонски)
 • на плажа
Забава и семејни услуги
 • Детско игралиште
 • Клуб за деца/игротека
 • Внатрешно место за играње
 • Детски ТВ канали
Продавници
 • Продавница за сувенири
 • Продавници (во објект)

инфо за гости Hotel Bellevue - Metropol Lake Resort


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Croatian
 • Macedonian
 • Serbian
пријавување
14:00 -
одјавување
- 12:00

Плаќање Hotel Bellevue - Metropol Lake Resort


 • Diners Club
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Maestro
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација
 Проверете достапност на соби - Hotel Bellevue - Metropol Lake Resort • Минибар
 • Туш
 • Бања
 • Сеф
 • Pay-per-view канали
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Бањарка
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • Меѓусебно поврзани соби
 • LCD TV
 • Софа
 • Сервис за будење
 • Аларм
 • Поглед на езеро
 • Пешкири
 • Лен

This air-conditioned suite features a balcony and flat-screen TV.


Suite големина 35 м. кв. 1 спална 1 бања

 • Минибар
 • Туш
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Маса
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • Меѓусебно поврзани соби
 • LCD TV
 • Сервис за будење
 • Аларм
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Поглед на езеро
 • Пешкири
 • Лен

This air-conditioned room features a balcony overlooking the green National Park Galicica or the blue Ohrid Lake.


Twin/Double може да се резервира големина 21 м. кв. 1 бања

 • Минибар
 • Туш
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Маса
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • Меѓусебно поврзани соби
 • LCD TV
 • Сервис за будење
 • Аларм
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Поглед на планина
 • Пешкири
 • Лен

This twin/double room has a balcony, minibar and air conditioning.


Twin/Double може да се резервира мин. цена 66 eur макс. цена 129 eur големина 21 м. кв.

 • Минибар
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Радио
 • Маса
 • Тоалет
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • Меѓусебно поврзани соби
 • LCD TV
 • Поглед
 • Сервис за будење
 • Аларм
 • Пешкири
 • Лен

This air-conditioned room features a balcony overlooking the green National Park Galicica or the blue Ohrid Lake.


Triple може да се резервира големина 21 м. кв. 1 бања

 • Минибар
 • Бања
 • Сеф
 • Pay-per-view канали
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Hot Tub
 • Балкон
 • Бањарка
 • Радио
 • Фрижидер
 • Маса
 • Пеглање
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Влечки
 • ТВ (Кабловска)
 • Тепих
 • Меѓусебно поврзани соби
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Софа
 • Сервис за будење
 • Аларм
 • Трпезарија
 • Поглед на езеро
 • Пешкири
 • Лен

1 resident suite (2 bedrooms, a living room and 2 bathrooms with a spa bath) with air conditioning and a big terrace.


Suite големина 70 м. кв. 2 спални 2 бањи


Хотелска мапа и што има во близина на Hotel Bellevue - Metropol Lake Resortво близина


 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 17 km 00:22 NNW
 • KSO Kastoria
  Kastoria 137 km 02:33 SSE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 157 km 03:07 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 192 km 02:52 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 211 km 02:54 NNE
 • PRN Priština
  Priština 267 km 04:02 N
 • LRA Larisa
  Larisa 310 km 04:40 SE
 • TGD Podgorica
  Podgorica 311 km 05:45 NW
 • IOA Ioannina
  Ioannina 320 km 04:11 S