Хотел Метропол - Метропол Лејк Ресорт

 • препорачан
 • соби 120
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 7

Општина Охрид, 6000 - Охрид, Nas. Konjsko Македонија


за Хотел Метропол - Метропол Лејк Ресорт

Хотел Метропол се наоѓа меѓу брегот на Охридското езеро и зелената шума на Националниот Парк Галичица од каде има прекрасна глетка на езерото и планината.
Вкусете ја автентичната регионална кујна како и интернационалната, придружени од звуците на традиционалната музика додека уживате во езерската глетка. Искористете ја банкет салата како и салата за конференции. Во Метропол можат да се организираат конференции како и поголеми собири.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка Плаќање со кредитна картичка 708 метри
опременост Хотел Метропол - Метропол Лејк Ресорт


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Ресторан
 • Собна услуга
 • Бар
 • Појадок во соба
 • Скара
 • Ручек за носење
 • Оброци за деца
 • Бифе наменето за деца
Бизнис
 • Конференциски/банкет простор
 • Бизнис центар
 • Факс/фотокопир
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Сеф
 • Менувачница
 • Тури
 • Ticket service
 • Простор за багаж
 • Банкомат
 • Шкафови
Активности
 • Тениски игралишта
 • Пинг понг
 • Планинарење
 • Велосипедизам
 • Билјард
 • Водни спортови
Базен и убавина
 • Сауна
 • Масажа
 • Базен (надворешен)
 • Фитнес центар
 • Приватна плажа
Заеднички делови
 • Градина
 • Тераса
 • Сончева тераса
 • Заеднички дневен престој
Разно
 • Соби за непушачи
 • Погодности за инвалиди
 • ВИП собни сервиси
 • Лифт
 • Звучно изолирани соби
 • Греење
 • Климатизирано
 • Простор наменет за пушење
Чистење
 • Перална
 • Хемиско
 • Пеглање
 • Чистење на кондури
 • Дневна собна услуга
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Продавници
 • Продавница за сувенири
 • Продавници (во објект)
Транспорт
 • Изнајмување на велосипеди (се наплаќа дополнително)
 • Изнајмување на кола
 • Пристапен паркинг

инфо за гости Хотел Метропол - Метропол Лејк Ресорт


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Croatian
 • Macedonian
 • Serbian
пријавување
14:00 -
одјавување
- 12:00

Плаќање Хотел Метропол - Метропол Лејк Ресорт


 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Maestro

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Diners Club

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Хотел Метропол - Метропол Лејк Ресорт


 • Twin/Double
 • големина 20 м. кв.
 • 1 бања

This air-conditioned room features a balcony and cable TV. • Минибар
 • Бања
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Маса
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Греење
 • Тепих
 • LCD TV
 • Аларм
 • Поглед на езеро
 • Пешкири
 • Лен
 • Туш
 • ТВ
 • Будење / аларм
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Купатило
 • ТВ (Сателитска)
 • Бања или туш
 • Поглед
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на знаменитост
 • Сепаре
 • Надворешна трпезарија
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Тоалетна хартија
 • Raised toilet
 • Lowered sink
 • Кабел за итни случаи во бања
 • Базен со поглед
 • Канта за отпад
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање
 • Штекер во близина на кревет
 • Перница без перја
 • Достапно со лифт
 • Аларм за чад
 • Пристап со клуч

 • Twin/Double
 • мин. цена 56 eur
 • макс. цена 119 eur
 • големина 20 м. кв.

This twin/double room has a balcony, air conditioning and seating area. • Минибар
 • Бања
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Маса
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Греење
 • Тепих
 • LCD TV
 • Аларм
 • Поглед на планина
 • Пешкири
 • Лен
 • Туш
 • ТВ
 • Будење / аларм
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Купатило
 • ТВ (Сателитска)
 • Бања или туш
 • Поглед
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на градина
 • Поглед на знаменитост
 • Сепаре
 • Надворешна трпезарија
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Тоалетна хартија
 • Raised toilet
 • Lowered sink
 • Кабел за итни случаи во бања
 • Базен со поглед
 • Канта за отпад
 • Детски креветчиња
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање
 • Штекер во близина на кревет
 • Перница без перја
 • Достапно со лифт
 • Аларм за чад
 • Пристап со клуч

 • Triple
 • мин. цена 89 eur
 • макс. цена 119 eur
 • големина 20 м. кв.
 • 1 бања

This air-conditioned room features a balcony, cable TV, minibar and a bathroom with hairdryer. • Минибар
 • Бања
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Маса
 • Дневен престој
 • Тоалет
 • Греење
 • Тепих
 • LCD TV
 • Поглед
 • Аларм
 • Пешкири
 • Лен
 • Туш
 • ТВ
 • Будење / аларм
 • Free toiletries
 • Вентилатор
 • Купатило
 • ТВ (Сателитска)
 • Бања или туш
 • Сервис за будење
 • Гардеробер/Плакар
 • Поглед на езеро
 • Поглед на градина
 • Поглед на знаменитост
 • Сепаре
 • Надворешна трпезарија
 • Горните спратови се достапни со лифт
 • Тоалетна хартија
 • Raised toilet
 • Lowered sink
 • Кабел за итни случаи во бања
 • Базен со поглед
 • Канта за отпад
 • Шампон
 • балсам
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање
 • Штекер во близина на кревет
 • Перница без перја
 • Достапно со лифт
 • Аларм за чад
 • Пристап со клуч

Хотелска мапа и што има во близина на Хотел Метропол - Метропол Лејк Ресорт
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 17 km 00:24 NNW
 • KSO Kastoria
  Kastoria 130 km 02:19 SSE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 154 km 03:00 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 193 km 02:54 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 211 km 02:56 NNE
 • PRN Priština
  Priština 266 km 03:53 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 300 km 05:33 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 310 km 04:42 SE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 320 km 04:13 S