Апартмани Танески   ★★   Охрид


Апартмани Танески
Сместување во близина

Апартмани Танески
Знаменитости во близина

Апартмани Танески опис

Апартманите Танески се наоѓаат во Коњско, на 300 метри од Охридското Езеро и на 6 км од Охрид. Гостите можат да уживаат во градината со терасата. Исто така може да ја користат скарата за да приготват ручек. Најразлични продавници и ресторани се наоѓаат на само 500 м. додека кафичите се на 1 км. Стариот дел на Охрид е полн со знаменитости. Охридскиот Интернационален Аеродром е на 17км од апартманите Танески.

5.61 км оддалеченост од плоштад во Охрид.
точна локација: Naselba Konjsko надморска височина: 759 meters

Апартмани Танески локација на мапа


Апартмани Танески - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Апартмани Танески капацитети

капацитети
Градина • Интернет (безжичен) • Паркинг (надворешен сопствен) • Перална • Соби за непушачи • Тераса
капацитети на собата
Балкон • Бања или туш
пријавување
13:00 - 22:00
одјавување
07:00 - 10:00
деца (дополнителни кревети)
Free! One child under 3 years stays free of charge when using existing beds.
Free! One child under 3 years stays free of charge in a child's cot/crib.
One older child or adult is charged € 3 per person per night in an extra bed.
There is no capacity for extra beds/cots in the room.
Supplements are not calculated automatically in the total costs and will have to be paid for separately when checking out.
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Македонски

Апартмани Танески контакт инфо

адреса
С. Коњско, 6000 Охрид
телефон
+389 (0)71 212 343
веб
sobiapartmani.mk
macedonian-hotels.mk