Хотел Лагадин

 • препорачан
 • соби 18
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 7

Општина Охрид, 6000 - Охрид, Naselba Lagadin Македонија


за Хотел Лагадин

Сместен во падините на планината Галичица, прекрасната и атрактивна плажа нуди бесконечен специјалитет на природниот амбиент. Хотелот има долговремена туристичка традиција. Хотелот Лагадин има два ката со корисен простор од 1200м. и претставува модерен објект кој е убаво сместен во прекрасниот природен пејсаж.

Please note that air conditioning in the units is available at a surcharge.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка Плаќање со кредитна картичка 705 метри
опременост Хотел Лагадин


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
Храна и пијалоци
 • Ресторан
 • Собна услуга
 • Бар
 • Снек бар
 • Специјални диетални менија (на барање)
Рецепциски услуги
 • Весници
 • Менувачница
 • Простор за багаж
Заеднички делови
 • Градина
 • Тераса
 • Библиотека
 • Сончева тераса
 • Заеднички дневен престој
Разно
 • Соби за непушачи
 • Погодности за инвалиди
 • Семејни соби
 • Греење
 • Климатизирано
 • Простор наменет за пушење
 • Фустани за невести
 • Звучно изолирани соби
 • Non-smoking throughout
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
 • Обезбеден паркинг
 • Паркинг на улица
 • Паркинг гаража
Активности
 • Риболов
 • Планинарење
 • Велосипедизам
 • Нуркање
 • Водни спортови
 • Кану
 • Нуркање
Чистење
 • Перална
 • Пеглање
 • Дневна собна услуга
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Забава и семејни услуги
 • Детско игралиште
 • Клуб за деца/игротека
 • Игри/сложувалки
 • Играчки за деца (надворешна опрема)
 • Детски ТВ канали
 • Книги, ДВД-а, музика за деца
Продавници
 • Продавница за сувенири
 • Минимаркет
Бизнис
 • Факс/фотокопир
 • Конференциски/банкет простор
Базен и убавина
 • Приватна плажа
 • Јавна бања

инфо за гости Хотел Лагадин


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Croatian
 • Macedonian
 • Serbian
пријавување
14:00 - 23:00
одјавување
07:00 - 11:00

Плаќање Хотел Лагадин


 • Maestro

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Хотел Лагадин


 • Single
 • мин. цена 18 eur
 • макс. цена 70 eur
 • големина 14 м. кв.

This air-conditioned room features a balcony and a TV. Please note that air conditioning is at a surcharge. • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Под со плочки/мермер
 • Сервис за будење
 • Комарник
 • Поглед на езеро
 • Поглед на градина
 • Пешкири
 • Лен
 • Тоалетна хартија
 • Канта за отпад
 • Шампон

 • Double
 • мин. цена 24 eur
 • макс. цена 63 eur
 • големина 16 м. кв.

This air-conditioned room features cable TV. Please note that air conditioning is at a surcharge. • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Фен
 • Фрижидер
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Под со плочки/мермер
 • Сервис за будење
 • Комарник
 • Поглед на планина
 • Пешкири
 • Лен
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Канта за отпад
 • Шампон

 • Double
 • големина 30 м. кв.

This air-conditioned room features a balcony, fridge and cable TV. Please note that air conditioning is at a surcharge. • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Фен
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Камин
 • Под со плочки/мермер
 • Сервис за будење
 • Комарник
 • Поглед на езеро
 • Поглед на градина
 • Пешкири
 • Лен
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Канта за отпад
 • Шампон

 • Triple
 • мин. цена 33 eur
 • макс. цена 39 eur
 • големина 25 м. кв.

This air-conditioned room features a balcony and a TV. Please note that air conditioning is at a surcharge. • Туш
 • ТВ
 • Телефон
 • Фен
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Под со плочки/мермер
 • Сервис за будење
 • Комарник
 • Поглед на езеро
 • Пешкири
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Канта за отпад
 • Шампон

 • Quadruple
 • големина 35 м. кв.

This air-conditioned room features a balcony and a TV. Please note that air conditioning is at a surcharge. • Бања
 • ТВ
 • Телефон
 • Фен
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Под со плочки/мермер
 • Сервис за будење
 • Комарник
 • Поглед на езеро
 • Пешкири
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Канта за отпад
 • Шампон

 • Family
 • големина 50 м. кв.
 • 1 бања

Spacious family room with 2 separate rooms, cable TV, a fridge and a terrace with lake views. Please note that air conditioning is at a surcharge. • Бања
 • ТВ
 • Телефон
 • Фен
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Маса
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Меѓусебно поврзани соби
 • Под со плочки/мермер
 • Сервис за будење
 • Комарник
 • Поглед на езеро
 • Поглед на планина
 • Пешкири
 • Лен
 • Држач за облека
 • Тоалетна хартија
 • Канта за отпад
 • Шампон

Хотелска мапа и што има во близина на Хотел Лагадин
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 18 km 00:24 NNW
 • KSO Kastoria
  Kastoria 129 km 02:18 SSE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 155 km 03:00 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 193 km 02:54 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 211 km 02:57 NNE
 • PRN Priština
  Priština 267 km 03:53 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 301 km 05:33 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 311 km 04:42 SE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 321 km 04:13 S