Хотел Скопје   ★★★   Скопје


Хотел Скопје
Сместување во близина

Хотел Скопје
Знаменитости во близина

Хотел Скопје опис

Хотел Скопје (Скопски Мерак) се наоѓа спроти Градската Зоолошка Градина, на 10 мин. пешачење од центарот на Скопје. Ресторанот на Скопски Мерак се наоѓа на приземјето и нуди локални и интернационални специјалитети. Во близина е се наоѓа Градскиот Парк, тениско игралиште и базен на 500 м.

1.68 км оддалеченост од плоштад во Скопје.
точна локација: надморска височина: 250 meters

Хотел Скопје локација на мапа


Хотел Скопје - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Хотел Скопје капацитети

капацитети
24 часа услуги на рецепција • Бар • Интернет (безжичен) • Паркинг (надворешен) • Перална • Ресторан • Соби за непушачи • Собна услуга • Џакузи
капацитети на собата
Бања или туш • Безжичен интернет • Греење • Клима уред • Мал фрижидер • Мини бар • Работна маса • Сервис за будење/аларм • ТВ • ТВ Кабелска • Услуги
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.

Хотел Скопје контакт инфо

адреса
Андон Дуков 27, 1000 Скопје
телефон
+389 (0)2 3090 755
веб
www.skopskimerak.com.mk
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk