Хотел Луксор

 • соби 19
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 7

1040 - Скопје, st.Jadranska Magistrala Nr. 43 Македонија


за Хотел Луксор

Ново изградениот хотел Луксор се наоѓа на излезот од Скопје кон Приштина и нуди, просторни, целосно-опремени соби со сопствен паркинг простор. Во близина на хотелот има ресторани, Римскиот аквадукт и античкиот град Скупи. Вкусете ги специјалитетите на ресторанот, кои се приготвуваат на Ваше барање.
Хотел Луксор е на 2 км оддалечен од центарот на Скопје и на 17 км од границата со Косово.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка Плаќање со кредитна картичка 273 метри
опременост Хотел Луксор


Општо
 • Паркинг
 • Миленичиња се дозволени
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Храна и пијалоци
 • Собна услуга
 • Бар
 • Појадок во соба
Бизнис
 • Конференциски/банкет простор
 • Факс/фотокопир
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Весници
 • Експресно пријавување/одјавување
 • Сеф
 • Паркинг со услуги
 • Тури
 • Ticket service
 • Простор за багаж
Заеднички делови
 • Тераса
Разно
 • Соби за непушачи
 • Греење
 • Климатизирано
Чистење
 • Перална
 • Пеглање
 • Чистење на кондури
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi

инфо за гости Хотел Луксор


зборуваме
 • German
 • English
 • Spanish
пријавување
13:00 - 23:00
одјавување
08:00 - 12:00

Плаќање Хотел Луксор


 • Maestro

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Хотел Луксор


 • Twin/Double
 • мин. цена 26 eur
 • макс. цена 70 eur
 • големина 16 м. кв.

This twin/double room features a balcony, air conditioning and minibar. • Минибар
 • Туш
 • Сеф
 • ТВ
 • Телефон
 • Факс
 • Клима уред
 • Фен
 • Будење / аларм
 • Балкон
 • Радио
 • Фрижидер
 • Маса
 • Пеглање
 • Дневен престој
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • Соблекувална
 • Влечки
 • ТВ (Сателитска)
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Тепих
 • LCD TV
 • Под со плочки/мермер
 • Сервис за будење
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Cleaning products
 • Пешкири
 • Тоалетна хартија
 • Адаптабилна бања
 • Кабел за итни случаи во бања
 • Канта за отпад
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

 • Double
 • големина 20 м. кв.

An extra bed is possible. • Минибар
 • Туш
 • Сеф
 • ТВ
 • Телефон
 • Клима уред
 • Фен
 • Будење / аларм
 • Пегла
 • Балкон
 • Радио
 • Фрижидер
 • Маса
 • Пеглање
 • DVD Player
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Соблекувална
 • Влечки
 • ТВ (Сателитска)
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • Тепих
 • LCD TV
 • Софа
 • Под со плочки/мермер
 • Сервис за будење
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Cleaning products
 • Пешкири
 • Тоалетна хартија
 • Адаптабилна бања
 • Кабел за итни случаи во бања
 • Канта за отпад
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

 • Triple
 • големина 19 м. кв.

This triple room has a balcony, seating area and air conditioning. • Минибар
 • Туш
 • Сеф
 • ТВ
 • Телефон
 • Факс
 • Клима уред
 • Фен
 • Будење / аларм
 • Балкон
 • Радио
 • Фрижидер
 • Маса
 • Пеглање
 • Дневен престој
 • Вентилатор
 • Тоалет
 • Купатило
 • Екстра долги кревети (> 2 метри)
 • Греење
 • Соблекувална
 • Влечки
 • ТВ (Сателитска)
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • LCD TV
 • Под со плочки/мермер
 • Сервис за будење
 • Пешкири/чаршафи (дополнително бесплатно)
 • Cleaning products
 • Пешкири
 • Тоалетна хартија
 • Адаптабилна бања
 • Кабел за итни случаи во бања
 • Канта за отпад
 • Шампон
 • Сапун за тело
 • Капа за туширање

Хотелска мапа и што има во близина на Хотел Луксор
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 28 km 00:27 ESE
 • PRN Priština
  Priština 90 km 01:24 NNW
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 166 km 02:22 SSW
 • INI Nis
  Nis 212 km 02:30 NNE
 • IVG Berane
  Berane 230 km 03:59 NW
 • SKG Thessaloniki Macedonia
  Thessaloniki Macedonia 255 km 02:51 SE
 • SOF Sofia
  Sofia 268 km 03:33 ENE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 312 km 04:05 WSW
 • KZI Filippos
  Filippos 332 km 03:33 S