Адриатик Ин Хотел

 • соби 7
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 8

1000 - Скопје, 10A Dane Krapchev Str. Македонија


за Адриатик Ин Хотел

Located 1 km from the centre of Skopje, Adriatic Inn Hotel features stylish rooms with air-conditioning and heating, a 24-hour reception, free WiFi, and free private parking. Sightseeing tours around Skopje can be organized free of charge.


Плаќање со кредитна картичка 250 метри
опременост Адриатик Ин Хотел


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Рецепциски услуги
 • Рецепција 24ч.
 • Сеф
Заеднички делови
 • Градина
 • Библиотека
Разно
 • Соби за непушачи
 • Семејни соби
 • Греење
 • Климатизирано
 • Простор наменет за пушење
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
Чистење
 • Перална
 • Хемиско
 • Пеглање
 • Дневна собна услуга
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi

инфо за гости Адриатик Ин Хотел


зборуваме
 • Bulgarian
 • German
 • Greek
 • English
 • Croatian
 • Slovenian
 • Serbian
пријавување
13:00 -
одјавување
- 10:30

Плаќање Адриатик Ин Хотел


 • Maestro

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Адриатик Ин Хотел


 • Double
 • може да се резервира
 • мин. цена 25 eur
 • макс. цена 45 eur
 • големина 20 м. кв.

This double room features a balcony and air conditioning • Туш
 • Клима уред
 • Фен
 • Балкон
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Аларм
 • Гардеробер/Плакар
 • Хипоалергично
 • Пешкири

 • Double
 • може да се резервира
 • големина 25 м. кв.

A classic double room with shared bathroom facilities. • Туш
 • Клима уред
 • Фен
 • Бања (заедничка)
 • Free toiletries
 • Греење
 • Тоалет (заеднички)
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Аларм
 • Гардеробер/Плакар
 • Хипоалергично
 • Целиот објект е на приземје

 • Double
 • може да се резервира
 • мин. цена 25 eur
 • макс. цена 45 eur
 • големина 25 м. кв.
 • 1 бања

This double room features a cable TV and air conditioning • Туш
 • Клима уред
 • Фен
 • Free toiletries
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Аларм
 • Гардеробер/Плакар
 • Хипоалергично

 • Twin
 • може да се резервира
 • големина 20 м. кв.
 • 1 бања

This stylish room is provided with air-conditioned and heating. It also features free WiFi and satellite TV, and contains a private bathroom. Free toiletries and a hairdryer are included. Please note that the third bed is a futon mat. • Туш
 • Клима уред
 • Фен
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Аларм
 • Гардеробер/Плакар
 • Хипоалергично
 • Пешкири
 • Лен

 • Family
 • може да се резервира
 • големина 50 м. кв.

This family room features air conditioning, sofa and a flat-screen TV with cable channels. • Туш
 • Клима уред
 • Фен
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • Софа
 • Дрвен под/паркет
 • Сервис за будење
 • Аларм
 • Гардеробер/Плакар
 • Хипоалергично

Хотелска мапа и што има во близина на Адриатик Ин Хотел
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 26 km 00:29 ESE
 • PRN Priština
  Priština 95 km 01:33 NNW
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 162 km 02:29 SSW
 • INI Nis
  Nis 210 km 02:32 NNE
 • IVG Berane
  Berane 235 km 04:08 NW
 • SKG Thessaloniki Macedonia
  Thessaloniki Macedonia 253 km 02:53 SE
 • SOF Sofia
  Sofia 266 km 03:36 ENE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 317 km 04:14 WSW
 • KZI Filippos
  Filippos 330 km 03:35 S