Хотел Тимс апартмани   ★★★★   Скопје


Хотел Тимс апартмани
Сместување во близина

Хотел Тимс апартмани
Знаменитости во близина

Хотел Тимс апартмани опис

Овој симпатичен апартман-хотел има повеќе соби, еден апартман со спална и две главни спални на мирна внатрешна улица. Хотелот е добра опција за луѓе кои сакаат да престојуваат подолго или за лица кои се доселиле во Скопје и бараат апартман за изнајмување. Улицата е мирна ноќе и може да се спие мирно. Во близина има повеќе кафе-барови со бројна посетеност и не е далеку од центарот или до летните дискотеки во Градскиот Парк.

1.41 км оддалеченост од плоштад во Скопје.
точна локација: Debar Maalo надморска височина: 251 meters

Хотел Тимс апартмани локација на мапа


Хотел Тимс апартмани - провери соби, цени и резервирај низ само неколку чекори ...

Хотел Тимс апартмани капацитети

капацитети
Аперитив/Снек бар • Интернет (безжичен) • Конференциска сала • Паркинг (надворешен) • Перална • Ресторан • ТВ салон
капацитети на собата
Безжичен интернет • Клима уред • Мал фрижидер • Мини бар • ТВ • Телефон • Фен
пријавување
-
одјавување
-
миленичиња
Миленичињата не се дозволени.
јазици
English Македонски Srpski (Српски) Български Hrvatski
плаќања
Американ Експрес Дајнерс Еуро/Мастеркард Виза

Хотел Тимс апартмани контакт инфо

адреса
Орце Николов 120, 1000 Скопје
телефон
+389 (0)2 3237 650
факс
+389 (0)2 3237 661
веб
www.tims.com.mk
е-пошта
[email protected]
macedonian-hotels.mk