Apartments Kolevski

Охрид Општина Охрид

Sirma Vojvoda 103 Охрид 6000 Општина Охрид Македонијаза Apartments Kolevski

Се наоѓа на само 800 метри од историскиот центар на Охрид. Автобуската станица, плажата и црквата Св. Софија се на само 1км.
Гостите можат да приготват во кујната, или да направат скара во уредената градина со тераса. Апартманите Колевски на Ваше барање имаат пешкири и сервис за чистење.
Овозможуваме и превоз до Охридскиот аеродром кој е на 8 км.

Please inform Apartments Kolevski in advance of your expected arrival time. You can use the Special Requests box when booking, or contact the property directly with the contact details provided in your confirmation.

707 метриопременост Apartments Kolevski


Општо
 • Паркинг
 • Миленичиња се дозволени
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Приватен паркинг
 • Wi-Fi достапно насекаде
Заеднички делови
 • Градина
 • Тераса
Чистење
 • Перална
 • Пеглање
Разно
 • Семејни соби
 • Греење
 • Климатизирано
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Рецепциски услуги
 • Експресно пријавување/одјавување
 • Простор за багаж
Храна и пијалоци
 • Скара
Бизнис
 • Факс/фотокопир
Транспорт
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)

инфо за гости Apartments Kolevski


зборуваме
 • Bulgarian
 • English
 • Croatian
 • Serbian
пријавување
13:30 - 23:00
одјавување
08:00 - 11:00

Плаќање Apartments Kolevski


 • No creditcards accepted, only cash No creditcards accepted, only cash.
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express
  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација
 Проверете достапност на соби - Apartments Kolevski • Туш
 • Клима уред
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Дрвен под/паркет
 • Трпезарија
 • Кујнска опрема

- private balcony - air conditioning - kitchenette with dining area - Wi-Fi - LCD cable TV


Studio може да се резервира мин. цена 20 eur макс. цена 38 eur големина 25 м. кв.

 • Туш
 • Клима уред
 • Мини кујна
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Дрвен под/паркет
 • Трпезарија
 • Кујнска опрема

- private balcony - air conditioning - kitchenette with dining area - Wi-Fi - LCD cable TV


Suite може да се резервира големина 25 м. кв. 1 спална

 • Чај / кафе
 • Туш
 • Клима уред
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Дневен престој
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • Кујна
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV
 • приватен влез
 • Дрвен под/паркет
 • Трпезарија
 • Кујнска опрема

- separate bedroom - living room with a sofa bed - private balcony - air conditioning - separate kitchen - Wi-Fi - LCD cable TV


Apartment може да се резервира големина 45 м. кв. 1 спална


Хотелска мапа и што има во близина на Apartments Kolevskiво близина


 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 11 km 00:16 NW
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 152 km 03:01 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 185 km 02:43 SE
 • KSO Kastoria
  Kastoria 188 km 03:05 SSE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 205 km 02:48 NE
 • PRN Priština
  Priština 261 km 03:56 N
 • LRA Larisa
  Larisa 303 km 04:31 SE
 • TGD Podgorica
  Podgorica 305 km 05:39 NW
 • IOA Ioannina
  Ioannina 313 km 04:03 S