Вила Верон

 • препорачан
 • соби 11
 • Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка
 • Плаќање со кредитна картичка
 • review score 9

Општина Охрид, 6000 - Охрид, Partizanska Str. Македонија


за Вила Верон

Се наоѓаат на 100 м. од брегот на Охридското езеро во близина на културното наследство на Охрид. Вила Верон нуди соби со модерно црно-бел ентериер.
Вилата работи од Јули 2009. Удобни соби, лоцирани на само 10 мин. пеш од чаршијата и стариот град, 100 м. од езерото. Ако барате пристапно и привлечно сместување во центарот на Охрид, тогаш Вила Верон е идеален избор.


Домашните гости можат да резервираат без кредитна картичка Плаќање со кредитна картичка 695 метри
опременост Вила Верон


Општо
 • Паркинг
 • Бесплатен паркинг
 • Паркинг (во комплекс)
 • Wi-Fi достапно насекаде
Заеднички делови
 • Тераса
Транспорт
 • Превоз до аеродром
 • Изнајмување на велосипеди (се наплаќа дополнително)
 • Транспортен сервис (дополнително се доплаќа)
 • Превоз до аеродром (дополнително се наплаќа)
Чистење
 • Перална
 • Пеглање
Разно
 • Семејни соби
 • Греење
 • Non-smoking throughout
 • Климатизирано
Услуги
 • Интернет
 • Wi-Fi
 • Бесплатно Wi-Fi
Рецепциски услуги
 • Експресно пријавување/одјавување
 • Простор за багаж

инфо за гости Вила Верон


зборуваме
 • English
 • Croatian
 • Macedonian
 • Serbian
пријавување
14:00 - 20:00
одјавување
09:30 - 11:00

Плаќање Вила Верон


 • No creditcards accepted, only cash No creditcards accepted, only cash.

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Euro/Mastercard

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • Visa

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизација

 • American Express

  Достапно
  Задолжнителна пре-авторизацијаПроверете достапност на соби - Вила Верон


 • Double
 • големина 20 м. кв.

This spacious room can sleep up to 3 persons. • Минибар
 • Туш
 • Клима уред
 • Балкон
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV

 • Twin/Double
 • мин. цена 29 eur
 • макс. цена 65 eur
 • големина 12 м. кв.

This air-conditioned room features a balcony and a flat-screen cable TV. • Минибар
 • Туш
 • Клима уред
 • Балкон
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV

 • Triple
 • големина 20 м. кв.

This air-conditioned room features a balcony and a flat-screen cable TV. • Клима уред
 • Балкон
 • Фрижидер
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • LCD TV

 • Quadruple
 • големина 25 м. кв.

2 bedrooms with one bathroom. • Клима уред
 • Балкон
 • Free toiletries
 • Тоалет
 • Купатило
 • Греење
 • ТВ (Кабловска)
 • Бања или туш
 • LCD TV

Хотелска мапа и што има во близина на Вила Верон
 • OHD Ohrid St. Paul the Apostle
  Ohrid St. Paul the Apostle 11 km 00:16 NW
 • KSO Kastoria
  Kastoria 136 km 02:26 SSE
 • TIA Tirana Mother Teresa
  Tirana  Mother Teresa 147 km 02:52 WNW
 • KZI Filippos
  Filippos 186 km 02:46 SE
 • SKP Skopje Alexander the Great
  Skopje Alexander the Great 204 km 02:48 NE
 • PRN Priština
  Priština 260 km 03:45 N
 • TGD Podgorica
  Podgorica 294 km 05:25 NW
 • LRA Larisa
  Larisa 303 km 04:34 SE
 • IOA Ioannina
  Ioannina 314 km 04:05 S